S herními telefony se v poslední době roztrhl pytel a není se čemu divit, protože mobilní hraní se těší obrovskému rozmachu. A specializované herní telefon navíc překvapivě navzdory masivnímu výkonu a impozantním specifikacím nepatří mezi přehnaně drahé modely. Nemusí se totiž příliš „zalamovat“ s revolučními fotoaparáty a podobnými moderními výdobytky, protože hlavním cílem je hlavně kvalitní displej a nekompromisní výkon. Přesně takový je i Black Shark 3 z ekosystému Xiaomi a jeho globální verze je teď i v nabídce bleskových prodejů na e-shopu Gearbest.

Hlavní chloubou Black Shark 3 je určitě 6,67-palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením, extra nízkou latencí, 90 Hz obnovovací frekvencí, 270 Hz samplovací frekvencí, podporou HDR10+ nebo technologií MEMC proti rozmazávání pohybu. Výkon pak zajistí procesor Snapdragon 865 spolu s 8 GB nebo 12 GB RAM a 128 GB nebo 256 GB UFS3.0 paměti. Samozřejmostí je i parádní „sendvičové“ chlazení, stereo reproduktory nebo ďábelsky rychlé 65W nabíjení pro 4720 mAh baterii. Případně ještě 18W nabíjení magnetickým konektorem pro pohodlné hraní. A neurazí určitě ani trojitý zadní fotoaparát  se 64 Mpx hlavním senzorem.

Standardní verze telefonu je k dostání v akci na e-shopu Gearbest už od 579.99 dolarů v případě 8GB+128GB varianty. Na výběr je jen klasická černo-zelená barva telefonu, ale parádu s ním uděláte tak jak tak. Jedná se samozřejmě o globální verzi, takže vhodnou i pro naše podmínky. I když podporu 5G si stále ještě moc neužijeme. Každopádně jde o extrémně výkonný herní stroj za výborné peníze, který se hráčům určitě bude líbit.