I když taiwanský ASUS patří k velkým hráčům na poli počítačových komponent, tak s telefony jde stále spíše o Popelku na trhu. V poslední době se jim ale velice slušně daří s herním modely řady ROG Phone, jehož třetí generace by se měla objevit už během července. Spolu s ním se pravděpodobně dočkáme i „normální“ vlajkové lodi ASUS ZenFone 7 a právě tento kousek se dnes ukázal ve výsledcích benchmarku Geekbench. A jeho výbava poměrně překvapila.

Tedy můžeme jen spekulovat, že se jedná o ASUS ZenFone 7, protože označení „asus ZF“ u testovaného modelu je poměrně jasně vypovídající. Telefon dostal do vínku špičkový procesor Snapdragon 865, což by nebylo až tak velké překvapení, ale také hned 16 GB RAM. A to už je pořádná porce paměti, protože něco takového zatím stále není standardem. Podobnou výbavu by měl dostat herní ROG Phone 3, ale pro normální verzi se něco podobného rozhodně neočekávalo. Samozřejmě nemůžeme z jednoho obrázku dedukovat příliš mnoho, ale každopádně jde o zajímavý detail.

Modely řady ZenFone obvykle nepatří k drahým kusům, navzdory papírově velmi solidní výbavě. A tvůrci se nebojí ani experimentovat, což předvedli například u minulé generace ZenFone 6. Tam totiž přišli s otočným výklopným modulem fotoaparátu, který tak zastal funkci jako hlavní, tak i selfie kamerky a umožnil opravdu full-screen displej bez kompromisů. Prozatím není jasné, jak bude vypadat design ZenFone 7, protože na internetu se objevily jen velmi divoké fanouškovské rendery. Spekuluje se o trojici foto-senzorů v klasickém umístění, ale nikdo nic konkrétního nemá v ruce. Takže uvidíme.