Společnost Samsung má za sebou několik představovaček přístrojů napříč všemi třídami. A pár představovaček má zároveň před sebou. Jedním z těch velmi očekávaných představení by mohlo být uvedení vlajkového stroje Galaxy Note 20, tabletů řady Galaxy Tab S7 a v neposlední řadě i hodinek Samsung Galaxy Watch 3. A právě hodinkám se dnes tak trochu podíváme na zoubek.

Společnost Samsung sice chystá velkou akci na srpen/august, ale proslýchá se, že právě chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 by mohly být představeny už v průběhu příštího měsíce. Tento odhady by mohly podpořit i nové informace o parametrech a reálné fotky hodinek, které se objevily na stránkách SamMobile. Takže co bychom mohli očekávat? Určitě to budou dvě velikosti chronometrů. První s 41 mm bude mít kruhový displej o velikosti 1,2 palce. Druhá 45 mm verze dostane stejný kruhový displej s 1,4 palcovou úhlopříčkou.

Snímky dále potvrdily otočnou obvodovou lunetu. Rámečky jsou poměrně úzké a na pravé hraně těla jsou dvě fyzická tlačítka, nebo chcete-li korunky. Rozměry menší verze by měly být 41×42,5×11,3 mm a větší pak 45×46,2×11,1 mm. Obě verze dostanou certifikaci IP68 a také vojenský standard MIL-STD-810G pro odolnost proti vodě a prachu. Těla hodinek by měla být vyrobena z nerezové oceli a titanu. Displej by mělo chránit sklo Gorilla Glass DX. V rámci paměti bychom zde měli najít 1 GB RAM a 8 GB interního úložiště. Baterie by měly mít kapacitu 247 mAh a 340 mAh. Jako operační systém výrobce použije Tizen OS 5.5. Mezi funkcemi nebude chybět monitoring tepové frekvence, monitoring tlaku a EKG.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.