Herní telefon Nubia Red Magic 5G byl oficiálně představen v polovině března/marca letošního roku. Jde o vlajkový model, který hráče mobilních her zaujme snad vším, co do něj výrobce nacpal. Ať už je to zajímavý design nebo procesor Snapdragon 865. Dále i displej s obnovovací frekvencí 144 Hz, duální systém chlazení a nebo rychlé nabíjení s výkonem 55 W. Snad jedinou vadou na kráse bylo po vydání to, že tento herní stroj se dal sehnat jen na čínském trhu.

V dubnu/apríli výrobce hlásil, že Nubia Red Magic 5G má svou globální verzi, která je připravena na cestu na mezinárodní trhy. A nyní se telefon začne prodávat ve Spojených státech. Pro USA je už zalistován na oficiálních webových stránkách společnosti a lze si jej předběžně objednat. Dodávky by měly začít 22. června/júna. Cena je nastavena skutečně zajímavě a začíná na 579 dolarech. Nutno také dodat, že s touto cenou jde o nejlevnější vlajkový telefon s podporou 5G, jaký lze v současnosti v USA pořídit.

Herní Red Magic 5G je na americkém trhu nabízen ve třech paměťových verzích. První verze má 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště a potenciální kupci si mohou vybrat mezi barvami Eclipse Black a Hot Rod Red. Druhá verze má 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti a je nabízena v barvě Pulse. Třetí verze s 12 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště v barvě Eclipse Black momentálně není dostupná. První verze s 8/128 GB stojí, jak již bylo řečeno, 579 dolarů a verze s 12/256 GB přijde na 650 dolarů.