Druhá generace ohebného telefonu od Samsungu patří určitě k velmi očekávaným kouskům. Fandové totiž doufají, že se tvůrcům podařilo vychytat prvotní neduhy a Galaxy Fold 2 tak bude mnohem naleštěnější. Nenapravitelní optimisté navíc doufají i v přívětivější cenu, ale na to bych zrovna nesázel. Každopádně to vypadá na lehce posunuté datum dostupnosti telefonu, který se měl podle původních odhadů představit veřejnosti už v srpnu letošního roku.

Srpnové datum představení totiž možná zůstane, ale telefon si koupíte až nejdříve v září. Samsung má totiž problémy s dostupností některých zásadních hardwarových součástek a také nehotovým softwarem. Konkrétně je údajně kritický nedostatek super tenkých krycích skel (UTG aneb Ultra-thin glass), které jsme poprvé měli možnost vidět u modelu Galaxy Z Flip. A částečný nedostatek by měl trvat až do začátku roku 2021. Právě použití krycího skla UTG dohnalo Samsung ke stažení podpory stylusu S-pen pro tento plánovaný telefon, protože se údajně nepodařilo vše vyladit k dokonalosti.

Alespoň už ale probleskla informace o kapacitě baterie Galaxy Fold 2, která by měla dosahovat 4365 mAh. Baterie bude rozdělená na dvě části a bude tak v obou polovinách ohebného telefonu. A co můžeme čekat dále ? Třeba sekundární OLED 6,23-palcový OLED displej s rozlišením 2267 x 819 pixelů a 60 Hz obnovovací frekvencí, nebo 7.59-palcový hlavní OLED displej s rozlišením 2213 x 1689 pixelů a 120 Hz. Lepší by měla být i foto-výbava s trojicí senzorů 64 Mpx + 16 Mpx + 12 Mpx a OIS optickou stabilizací. No budeme velmi zvědavi.