V dubnu představená Motorola Edge+ byla po dlouhé době zase jedním opravdu vlajkovým modelem od LG. Telefon se může pochlubit zakřiveným „waterfall“ OLED 90 Hz displejem nebo procesorem Snapdragon 865. Po dlouhé sérii midrange a low-end modelů tak firma doufala ve vyšvihnutí zpět mezi smetánku. Přijetí a odezva k tomuto telefonu nebyly špatné, ale netrvalo dlouho a vynořily se i poměrně zásadní problémy. Část majitelů Edge+ si totiž stěžuje na velmi nepříjemné problémy s displejem, které nápadně připomínají podobné trable u některých Samsungů S20 Ultra nebo OnePlus 8 Pro.

První stížnosti se na fórech Motoroly začaly objevovat během května a měly vždy společný výskyt zvláštních fialových skvrn kolem okrajů displeje při dlouhém užívání telefonu. Časem na chvíli vymizely, ale eventuálně se tento problém postupně stále vracel. Počet nespokojených majitelů začal narůstat a rozhodně se tak nejedná o omezený problém. Ostatně na konkrétní případy se můžete podívat níže. Zástupci Motoroly okamžitě reagovali slibem o vyřešení problému softwarové aktualizace, která k prvním šťaslivcům dorazila už minulý týden.

Ale i když podle všeho aktualizace některým majitelům pomohla, tak nejde o univerzální řešení. Stále si mnoho majitelů Edge+ stěžuje na fialové skvrny a nazelenalý nádech displeje při dlouhém používání. Někteří dokonce mají tyto problémy i po reklamaci a výměně údajně vadného kusu. Důvěru nevzbuzuje ani přiznání jednoho z adminů na fórech Motoroly, který uvádí, že se může jednat o příliš pokročilý problém, který softwarová aktualizace nevyřeší. Což rozhodně není něco, co ve spojitosti s telefonem za více než tisíc dolarů chcete slyšet.