Ve Spojených státech se dnes konečně dostal do prodejů i jeden velmi zajímavý model konvertibilního notebooku od Lenova. Ten jsme měli možnost poprvé vidět na veletrhu CES 2020 pod označením Yoga 5G, ale teď míří na trh raději jako Lenovo Flex 5G. Tento model je zajímavý velmi nestandardní hardwarovou výbavou, protože jde s kůží na trh první high-end čip Qualcomm Snapdragon 8cx založený na architektuře ARM pro Windows. To ještě nedávno bylo sci-fi, ale dnes už existuje speciální verze Windows 10 on ARM, který běží už třeba na Microsoft Surface Pro X nebo Samsung Galaxy Book S.

Jak už samotný název napovídá, tak Lenovo Flex 5G se může pochlubit podporou 5G sítí a to hned v pořádné porci frekvencí a technologií. Kromě toho ale nabízí samozřejmě i mnohem více. Příslušnost k rodině Yoga slibuje možnost překlopení obrazovky o 360°, displej samotný je pak 14-palcový s FullHD rozlišením a extra tenkými rámečky. Potěší i nízká váha 1,34 kg. Dále pak 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti, 60 Wh kapacita baterie slibující až 25 hodin výdrže (jedna z údajných výhod ARM), nano-SIM slot, čtečka otisků prstů nebo třeba 2 USB Type-C 3.1 porty.

Cenově samozřejmě nepůjde o nic extra levného, ale americká oficiální cena 1399 dolarů není ani extrémně přestřelená. I když samozřejmě na ostatních trzích se asi dočkáme pořádného navýšení. A ano, Lenovo Flex 5G by mělo později dorazit i na další trhy, prozatím byla výslovně zmíněna Čína, Velká Británie nebo Švýcarsko. Ale určitě jich bude i víc. U nás se ale velké popularity pravděpodobně nedočká i kdyby k dostání byl, protože 5G je stále jen vzdálená hudba budoucnosti.