Přesně podle předchozích očekávání došlo k představení novinkových telefonů společnosti HTC. Jde o modely HTC U20 5G a HTC Desire 20 Pro. O modelu U20 5G se mluvilo v květnu/máji jako o prvním 5G telefonu této značky, i když v té době ještě nebyl znám jeho obchodní název. Výrobce si od něj slibuje, že by mohl vylepšit jeho ne příliš radostnou finanční situaci. Zda se to nově vydaným telefonům skutečně povede a obstojí v dnes velmi silné konkurenci ukáže až čas. My se ale právě teď podíváme, jak jsou na tom oba přístroje s parametry.

HTC U20 5G

Jak již bylo řečeno a z názvu tohoto telefonu jednoznačně plyne, podporuje 5G sítě. V rámci designu a dokonce i některých parametrů je podobný svému bratrovi Desire 20 Pro. Hlavní rozdíly najdeme u velikosti displeje a typu použitého procesoru. A rovnou musíme konstatovat, že nejde o vlajkový stroj, ale telefon střední třídy.

LCD obrazovka má úhlopříčku 6,8 palce, rozlišení 2400×1080 pixelů a poměr stran 20:9. Pro podporu obou standardů 5G zde výrobce použil procesor Snapdragon 765G. Telefon bude nabízen jen s jednou kombinací pamětí, a to 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 18 W. Najdeme zde i podporu NFC. Konektivitu dále zastupuje 5G, Bluetooth 5, Wi-Fi 5, duální GPS, GLONASS, APGS, USB-C a 3,5 mm audio jack. Snímač otisků prstů je uložen na zadním panelu. Operačním systémem je Android 10.

Zadní fotoaparát je poskládán ze čtyř snímačů s rozlišením 48 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix. Najdeme mezi nimi širokoúhlý objektiv se záběrem až 118 stupňů, makro objektiv a snímač pro hloubku ostrosti. Přední kamera je uložena v „díře“ v displeji a má 32 Mpix. Telefon se zatím prodává jen na tchajwanském trhu za 18990 tchajwanských dolarů, což je zhruba 640 dolarů. Očekává se, že se dostane i na globální trhy.

HTC Desire 20 Pro

Tento model se od předchozího liší jen v několika detailech. Je to velikost LCD displeje, který má v tomto případě 6,5 palce, rozlišení 2340×1080 pixelů a poměr stran 19,5:9. Chybí podpora 5G sítí, protože jako procesor zde byl použit Snapdragon 665. Doplnilo jej 6 GB operační paměti a 128 GB dále rozšiřitelného vnitřního úložiště. Kapacita baterie a podpora rychlého nabíjení je stejná jako u HTC 20 5G. Konektivita i operační systém jsou také shodné, tedy s výjimkou podpory 5G sítí.

Téměř stejná je i foto výbava. Zadní fotoaparát má také čtyři snímače se stejným rozlišením jako u modelu s podporou 5G, jen přední kamera dostala nižší rozlišení, konkrétně 25 MPix. S prodeji je to také stejné, jen cena je poněkud nižší a je nastavena na 8990 tchajwanských dolarů, tedy zhruba 303 dolary.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.