Telefon Honor X10 byl představen na konci minulého měsíce jako jasný konkurent telefonu Redmi 10X. Je osazen procesorem Kirin 820 a právě tím chce dokázat, že má v segmentu přístrojů střední třídy co nabídnou. Ovšem dlouho na trhu sám nebude, protože v přípravách jsou i další modely řady X10 a jde o Honor X10 Pro a X10 Max. Podle posledních informací by měla být nejdřív představena verze Max a na Pro verzi si budeme muset počkat trochu déle.

To však neznamená, že by se o modelu Honor X10 Pro nemohlo na čínských sítích spekulovat. Navíc se Pro verze objevila i na stránkách Tena a díky tomu můžeme shrnout jeho parametry. Respektive alespoň ty, které se dají dohledat v certifikačním výpisu. Podle něj by měl mít Honor X10 Pro 6,53 palcový OLED displej s rozlišením 2400×1080 pixelů.

Přesný typ procesoru uveden není, ale jeho maximální takt by měl být 2,58 GHz. S nejvyšší pravděpodobností jde o čipset Kirin 985. Procesor doplní 6 GB a 8 GB operační paměti. I interní úložiště bude mít dvě verze, konkrétně 128 GB a 256 GB. Kromě jiného také výpis Tenaa uvádí, že baterie by měla mít kapacitu 3900 mAh. Jak rychlé bude její nabíjení není známo, ale podle tipařů by mohlo mít vyšší výkon, než u standardního modelu X10, tedy více než 22,5 W. Přední kamera by měla mít rozlišení 32 MPix a jeden ze čtyř snímačů zadního fotoaparátu pak 40 Mpix. Na potvrzení parametrů a oznámení termínu představení budeme muset nějakou dobu počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.