Ohledně chystaného odlehčeného modelu značky OnePlus už je poměrně dlouho ticho po pěšině. Původně se měl tento kousek jmenovat OnePlus 8 Lite, ale později se plánovaný název údajně změnil na OnePlus Z. Dnešek přinesl informace o další možné změně jména a hlavně také další spekulace o výbavě tohoto telefonu, na který mnozí čekají jako na smilování. Podle všeho by se tak nový telefon této značky měl jmenovat OnePlus Nord a snad severní vítr v jeho případě nebude moc krutý.

Informace pochází od obvykle velmi dobře informovaného leakstera s dlouhou historií přesných zpráv právě z dílny OnePlus, takže jde určitě o důvěryhodný zdroj. Podle něj také došlo i ke změně plánovaného fotografického vybavení telefonu. Původně se totiž počítalo jen s dvojicí foto-senzorů, ale později se zákulisní zdroje shodly na trojici senzorů. Ale vylepšením evidentně není konec, protože by OnePlus Nord aktuálně měl mít hned čtyři zadní fotoaparáty, 48 Mpx hlavní, 16 Mpx ultra-wide a 2 Mpx makro. Posledním do party je pak neznámý senzor, možná telefoto, možná hloubka pole nebo speciální barevný filtr.

Jinak jsou spekulace o vybavení telefonu poměrně ustálené a točí se kolem 6,4-palcového OLED displeje s 90 Hz obnovovací frekvencí a procesoru Snapdragon 765G. Kromě toho také údajně 4000 mAh baterie s podporou aktuální generace rychlo-nabíjení Warp Charge. Kapacity pamětí by měly být až 8 GB RAM a 128 GB vnitřního úložiště, i když osobně nečekám, že by se tvůrci vzdali i větších kapacit. Teď už jen doufat, že odhadovaný červencový termín představení tohoto kousku je reálný a firma zbytečně nepřestřelí cenu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.