Společnost Qualcomm, známý výrobce procesorů, má na zítřek naplánovánu akci. Podle zatím nepotvrzených informací by měl být představen nový procesor s podporou 5G. Vzhledem k tomu, že akce by měla proběhnout v čínském Pekingu, je na čínských sítích rušno a tipaři se předhánějí v tom, kdo z nich odhalí, co bude představeno. Nic není potvrzeno, ale mělo by jít o čipset Snapdragon 775G, který by se tak stal nástupcem modelu Snapdragon 765G. Ten letos použilo mnoho výrobců do svých telefonů střední třídy, které podporují 5G sítě.

Samozřejmě zítra může Qualcomm představit cokoli jiného, ale o procesoru Snapdragon 775G se mluví nejvíc. Očekává se, že ještě v tomto měsíci bude vyroben v omezené sérii. Má prý zatím označení SM7350 a měl by mít až o 40% lepší výkon, že jeho předchůdce. Výkon GPU by měl být navýšen dokonce o 50%. Tipaři tvrdí, že s těmito vylepšeními by mohl SD775G odpovídat výkonu loňské vlajkové lodi, procesoru Snapdragon 855.

Další zprávy naznačují, že nový procesor by měl být postaven na 6nm výrobním procesu a měl by mít novější architekturu. Výkonnostní nárůst by tak mohly mít na svědomí jádra Cortex-A77 a v rámci architektury by měla být čtyři. A k tomu všemu přihodíme ještě jednu zajímavost. Proslýchá se totiž, že chystaný telefon Xiaomi Mi CC10 bude osazen právě procesorem Snapdragon 775G. Telefon by kromě novinkového procesoru měl mít také výbornou foto výbavu. Očekává se, že Mi CC10 by měl být představen v příštím měsíci, což by také odpovídalo tomu, že se SD775G začne omezeně vyrábět v červnu/júni.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.