Začátkem května/mája byl s velkou slávou vydán telefon LG Velvet. Výrobce si od tohoto modelu slibuje, že bude jakýmsi průlomem stávající řady tržních neúspěchů. To by měl zajistit zajímavý design telefonu, který se vymyká zaběhlé designové linii LG přístrojů. Ovšem nejde o vlajkovou loď, jak by se mohlo zdát. Nový Velvet je totiž osazen procesorem střední třídy Snapdragon 765G. Navíc cena je poměrně přemrštěná.

LG Velvet se zatím prodává pouze v Jižní Korei, ale výrobce jej podle stránek XDA Developers připravuje na cestu na globální trhy. A to i přesto, že korejští zákazníci nebyli s cenou spokojeni. Výrobce tvrdí, že globální trh by prodeje telefonu mohl zvednout. V průběhu několika týdnů by se tak měl novinkový Velvet začít prodávat v Evropě, Severní Americe, Latinské Americe, Asii a nebo i v Africe. Mezi evropské země, kde jej bude možno pořídit patří například Německo, Itálie, Španělsko, Maďarsko a Polsko. V těchto zemích prodeje odstartují ještě v tomto měsíci.

Jak bude nastavena evropská cena zatím není známo, ale prvotní odhady ukazují na cenu kolem 700 dolarů. Za tyto peníze si budete moci pořídit telefon s 6,8 palcovým OLED displejem s FullHD+ rozlišením a snímačem otisků v obrazovce. Jak již bylo řečeno, použit byl procesor Snapdragon 765G, podpora 5G sítí tedy nechybí. Kombinace pamětí je 8 GB RAM a 128 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit. Zadní fotoaparát tvoří senzory s rozlišením 48 MPix, 8 MPix a 5 MPix. Přední kamera má 16 MPix. Baterie má kapacitu 4300 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 25 W. K dispozici je i bezdrátové 9 W nabíjení.