Po telefonu Huawei Enjoy Z, který byl uveden v minulém měsíci v Číně jako nejlevnější 5G telefon, se připravují další modely z řady Enjoy 20. Spekulovalo se o tom, že by se na trh měly dostat v srpnu/auguste. Jedním z těchto chystaných přístrojů je i model Huawei Enjoy 20 Pro. Výrobce nyní potvrdil, že právě tento model bude představen podstatně dřív, a to už 19. června/júna. A k jeho vydání je připraveno i krátké promo video.

Ve videu jsou uvedeny některé z parametrů chystaného telefonu Huawei Enjoy 20 Pro. Především jde o design, který je podobný tomu, jako má již představený Enjoy Z. Je to tedy kapkovitý výřez pro přední kameru, relativně úzké rámečky kolem displeje a obdélníkový modul zadního trojitého fotoaparátu. Snímač otisků by měl mít Enjoy 20 Pro uložen na hraně a neměl by chybět ani 3,5 mm audio jack.

Asi nejpodstatnějším parametrem je podpora 5G sítí. Tipaři dále odhadují, že telefon bude mít displej typu IPS LCD s obnovovací frekvencí 90 Hz. A k jeho výbavě by měl patřit i procesor Dimensity 800 5G. Baterie by měla údajně mít kapacitu 4000 mAh s podporou rychlého 22,5 W nabíjení. Trojitý fotoaparát by měl být poskládán ze snímačů s rozlišením 48 MPix, 8 Mpix a 2 MPix. Přední kamera by měla dostat 16 Mpix. Sečteno a podtrženo, všechny tyto specifikace jsou výrazně podobné parametrům Enjoy Z. Mohlo by tedy jít o rebrand, protože není příliš logické, aby výrobce krátce po sobě uvedl dva téměř identické telefony. Ale kdo ví, jak to nakonec dopadne. Většina parametrů není potvrzena a není potvrzena ani cena modelu Huawei Enjoy 20 Pro.