V únoru letošního roku jsme se dočkali nové generace špičkových modelů Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro, kterých se pak v březnu dočkaly i globální trhy. Odezva byla veskrze kladná ze všech stran, tedy pokud odmyslíme krokodýlí slzy většiny fanoušků kvůli poměrně vysokým cenám. V dnešní době ale dva modely na high-end řadu prostě nestačí a je potřeba sérii pořádně „zahustit“. Alespoň to tak dělají skoro všechny top značky a Xiaomi nebude výjimkou. Brzy by tak mělo dorazit i nové Xiaomi Mi 10 Pro+.

A protože Mi 10 Pro patří už teď k tomu nejlepším, co jde na trhu sehnat, tak bude muset „Plusko“ pořádně šlápnou na plyn. A tvůrci tak určitě učiní, protože se dnes dostaly ven i některé údajné parametry tohoto ultimátního telefonu od Xiaomi. Podle nich by Xiaomi Mi 10 Pro+ mělo dostat do vínku opět procesor Snapdragon 865, 100 Mpx hlavní senzor fotoaparátu, 12x optický zoom, 120 Hz obnovovací frekvenci displeji nebo 65W rychlo-nabíjení. To zní velmi nadějně, ale snad k pořízení telefonu nebudeme potřebovat vyloupení banky.

Na tento model bychom teoreticky neměli čekat nijak dlouho a zhruba do konce prázdnin by měl být určitě představen. Xiaomi ostatně hodlají být velmi aktivní a do druhého pololetí si údajně nachystali představení hned pěti nových špičkových telefonů na Snapdragon 865 platformě. A k tomu pro dobrou míru ještě kousek (nebo více) s Mediatek Dimensity 1000+. Tyto modely zatím nebyly zařazeny do konkrétních obrysů existujících řad, takže detaily zatím nejsou známy. Jako první by ale každopádně mělo dorazit „Plusko“.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.