Není tomu tak dávno, co se za „velký“ telefon pokládala 5.5-palcová úhlopříčka displeje a všeobecně respektovanou linií mezi telefony a tablety bylo 7 palců. Časy se ale mění a standardem telefonů je dnes už klidně nad 6 palců a výše. Poptávka po pořádných „lopatách“ je (nejen) na asijském trhu stále na výši a tak skoro každý výrobce má v nabídce nějaký ten Max nebo Note. Ale chystaný Honor X10 Max by měl potěšit právě tuto specifickou skupinu uživatelů, protože 7.09-palcový displej už tu kapsu snad opravdu trhat bude.

Honor X10 byl představen poměrně nedávno s novým procesorem Kirin 820, ale jen před pár dny tvůrci potvrdili i práce na dvou dalších modelech této řady. Na X10 Pro si ještě chvíli počkáme, ale právě zmíněný Honor X10 Max by měl dorazit na trh poměrně záhy. Návrat k přerostlým telefonům následuje po vynechání jedné generace, protože posledním takovým byl Honor 8X Max. S devítkou se Max nepotkal a tak se dočkáme až teď. Jak známo, tak přesmyčka v označení nových „X“ Honorů je kvůli možným záměnám s Redmi 10X.

Každopádně by Honor X10 Max měl dostat do vínku již zmíněný obří 7,09-palcový displej, ale změna údajně nastane i v použitém procesoru. Od vlastních Kirinů se totiž tvůrci posunou k novým Mediatekům a konkrétním šťastlivcem by měl být Dimensity 800. Původně sice podle všeho plánovali použití výkonnějšího Dimensity 1000, ale vzhledem k jejich nedostatku se spokojili s nižší řadou. Jinak by asi většina parametrů měla vycházet ze základního modelu X10, i když si na přesné potvrzení budeme muset ještě počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.