O chystaném telefonu Google Pixel 4A se mluví už poměrně dlouho a stejně tak dlouho se čeká na jeho oficiální představení. Ovšem letos se díky pandemii koronaviru odkládá kde co, takže představovačka Pixel 4A byla z května/mája přesunuta na červen/jún. Jsme přesně v půlce měsíce a zdá se, že uvedení telefonu je opět přesunuto.

Info, že uvedení Google Pixel 4A by mohlo být znovu odloženo, uvádí na svém twitterovém účtu tipař Jon Prosser. Tvrdí, že termín představení je nahlášen na 13. července/júla. Ovšem na trh by se měla barevná varianta Just Black dostat 6. srpna/augusta a varianta Barely Blue až 1. října/októbra. Je to jistě poněkud zvláštní, že mezi zahájením prodejů jednotlivých barevných variant jsou skoro dva měsíce.

Tipař také odhaduje, že bude posunuto i představení letošních modelů Pixel 5. Přesunutí uvedení nové generace Pixelů v tomto případě vypadá jako logický krok. Jestliže se jedna z barevných variant modelu Pixel 4A začne prodávat až v říjnu/októbri, kdy zpravidla bývají nové telefony Google uvedeny, bylo by poněkud kontraproduktivní je v tomto termínu nabízet. Je tedy pravděpodobné, že telefonů řady Pixel 5 se dočkáme až v listopadu/novembri. Důvody, proč Google takto zamíchal kartami nejsou známy. Může to být jednak kvůli zatím stále se šířící pandemii, nebo také kvůli tržním podmínkám, které by pro Google nemusely být příznivé. A mohla by tu být dokonce i souvislost s uvedením letošních modelů iPhone.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.