Jen před pár dny Google omylem vypustil mezi uživatele některých telefonů řady Pixel první betaverzi nové verze systému Android 11. Chyba byla samozřejmě velmi rychle napravena, ale už včera firma potvrdila seznam vlastních telefonů počínající dokonce starým Pixel 2, které velmi brzy dostanou betu oficiálně. Jako vždy jsou Pixely první s podobnou aktualizací, protože výrobcem je přece jen Google sám. Ale některé z dalších progresivních značek jsou jen o krok pozadu a máme už i seznam první vlny telefonů připravených pro Android 11 beta.

XIAOMI

  • Xiaomi Mi 10 series (Mi 10 / Pro)
  • Poco F2 Pro

REALME

  • Realme X50 Series (X50 / Pro)

OPPO

  • Oppo Find X2 Series (Find X2 / Pro)

ONEPLUS

  • OnePlus 8 Series (OP8 / Pro)

Bez nějakého velkého překvapení jde o staré známé čínské firmy, které jsou vždy v popředí podobného pokroku. Samozřejmě jde prozatím jenom o high-end modely, ale jde přece jen pouze o první vlnu a navíc beta verzi. Zatím jsme se bohužel nedočkali přesných dat uvolnění těchto aktualizací pro jednotlivé telefony, takže budeme muset prostě trpělivě počkat.

Android 11 beta přinese celou řadu novinek a vylepšení, které poměrně zásadně změní uživatelskou zkušenost se systémem. Ať už jde například o plnou podporu „bublinových“ notifikací, automatické vyplňování uloženého obsahu při psaní na klávesnici, změny v ovládání médií nebo bezpečnostních povolení, nové ikony a tuny dalších. Android 10 byl pořádným skokem vpřed po všech stránkách a příští generace na tom nebude jinak.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.