Společnost Xiaomi vydala letošní verzi nadstavby MIUI 12 v Číně koncem dubna/apríla a následně v květnu/máji vyšla i její globální verze. Byl dokonce vydán i seznam telefonů, které nadstavbu dostanou. Samozřejmě nejdříve bude distribuována aktualizace čínské verze nadstavby. A právě o tom se na čínské síti nyní zmiňuje Chang Cheng, vice prezident Xiaomi.

Pan Chang oznámil, že právě nyní je připravena stabilní verze MIUI 12 pro telefony řady Xiaomi Mi 10, jmenovitě pro modely Mi 10 a Mi 10 Pro. Jak se dalo předpokládat, stabilní verze nadstavby je zatím připravena jen pro čínský trh. Velikost aktualizačního balíku je 820 MB, označení buildu je MIUI 12.0.1.0. Samozřejmě aktualizace nabídne hromadu nových funkcí a vylepšení. Jde například o Super Wallpapers, nové animace a nebo nové funkce aplikace Fotoaparát.

Zvýšena byla i bezpečnost a ochrana soukromí. MIUI 12 je tak první nadstavbou na světě, která získala certifikaci TÜV Rheinland “Enhanced Privacy Protection Test for Android System”. Takže letošní verze nadstavby je skutečně vyšperkovaná. Kdy však bude k dispozici i pro globální telefony řady Mi 10 zatím není známo, ale podle předchozích informací by tato aktualizace měla být připravena do konce tohoto měsíce. Dokonce to vypadá, že by se majitelé globálních modelů mohli dočkat aktualizace ještě před tímto termínem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.