Telefon Huawei P40 Pro je vlajkovou lodí a asi není třeba dodávat, že si přesně takové přístroje často a rádi berou na paškál různí testeři. Platforma DxOMark je známá svými recenzemi fotoaparátů a v poslední době se zabývá i testováním audia vybraných telefonů. V rámci foto výbavy se Huawei P40 Pro stal králem žebříčku DxOMark s celkovým skóre 128 bodů. Výsledek je to úcty hodný, takže se testeři vrhli i na prověření audia.

Jestliže je Huawei P40 Pro králem fotografie u zvuku bychom jej mohli označit za jakéhosi podkoního. Prostě na rovinu řekněme, že svým výkonem model P40 Pro neoslnil a jeho celkový výsledek 59 bodů jej posunul do spodní poloviny žebříčku. Je sice pravda, že v rámci audia nejsou testovány všechny telefony, které prošly i testy fotoaparátů, ale i tak je P40 Pro podprůměrný. V rámci přehrávání audia dostal 54 body a u nahrávání je to 74 bodů.

Tento neradostný výsledek by mohl vyplývat i z toho, že z nějakého neznámého důvodu má Huawei P40 Pro pouze mono reproduktor. Podle testerů se vysoká kvalita fotoaparátů podepsala právě na nízké kvalitě audia, a to hlavně u přehrávání. Mezi hlavní nedostatky patří špatný prostorový výkon a špatná dynamika zvuku. Naopak jako plus je hodnoceno minimum zvukových artefaktů. Lépe je na tom telefon s nahráváním. Tady je pozitivně hodnocena dynamika zvuku, dobré barva zvuku a poměrně slušný výkon. Mezi nedostatky patří špatně vykreslené zvukové pozadí. Takže se telefon může dobře hodit třeba pro záznam pracovních schůzek nebo pro nahrávání poznámek. Celou recenzi si můžete přečíst zde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.