Společnost Xiaomi dnes v Číně připravila velkou prezentační akci. Vše sice probíhá online, ale i přesto nebudeme ochuzeni o novinkový náramek Xiaomi Mi Band 5. Má všechny předpoklady proto, aby se stal stejně populárním jako jeho předchůdci. Možná i víc, protože má mnohá vylepšení, včetně magnetického nabíjení, většího dynamického OLED displeje a nových sportovních režimů.

Design a displej

OLED displej Xiaomi Mi Band 5 má úhlopříčku 1,2 palce, je barevný a dotykový. Jeho rozlišení je 294×126 pixelů. Je také až o 20% větší než v případě Mi Band 4. Proto dokáže zobrazit více znaků. Má i vyšší jas, a to až 450 nitů, takže jeho čitelnost v exteriéru bude podstatně lepší. Podporuje dynamické vytáčení a několik různých typů dynamických animovaných ciferníků. Displej chrání 2.5D sklo odolné proti poškrábání. Řemínek je vyroben z termoplastického polyuretanu, díky tomu je měkký a elastický, ale přesto pevný a odolný. Řemínek bude nabízen v osmi barevných variantách, takže si vybere skutečně každý podle svého vkusu.

Další výbava

Tolik tedy k tomu, jak náramek vypadá. Samozřejmě neméně důležité je i to, jakou má výbavu. Výrobce v prvé řadě přidal do Mi Band 5 pět nových indoorových sportovních režimů. Patří sem například veslovací trenažér, švihadlo, jóga nebo indoor spinning. K tomu musíme ještě připočíst šest stávajících režimů, takže dohromady jich tu najdeme hned jedenáct. Uživatelé tedy nepřijdou o režim chůze, plavání, jízda na kole a další.

Mi Band 5 je dále vybaven PPG senzorem pro daleko přesnější měření tepové frekvence založené na principu fotopletysmografie. Tento monitoring může probíhat v režimu 24/7 a výrobce tvrdí, že je až o 50% přesnější než u běžného snímače tepu. Nechybí ani monitoring spánku, stresu a ženy jistě ocení sledování menstruačního cyklu a ovulace. Přidáno bylo i sledování fyzické aktivity PAI.

Další novinkou je i podpora magnetického nabíjení, kdy nebude nutno vytahovat z řemínku modul s displejem, ale pomocí magnetu se nabíječka připojí rovnou k tomuto modulu. Výdrž 125 mAh baterie by měla dosáhnout až na 14 dní. Spárování probíhá přes Bluetooth 5.0 a měla by být vydána i verze s podporou NFC. To se odrazí i na ceně náramku. Ten s podporou NFC by měl přijít na 229 jüanů, což je zhruba 32 dolarů a verze bez NFC bude stát 189 jüanů, tedy zhruba 27 dolarů. Prodeje v Číně začínají 18. června/júna.