Hodnocení recenzenta

Honor MagicBook 14 je stylový, lehký a kompaktní nástroj pro lehčí práci a kvalitní prokastinaci. Nezalekne se díky použití APU od AMD i nějakých těch her. Nabízí solidní displej, dobré zpracování částečně z hliníku, skvělou výdrž na jedno nabití a rozhodně se nejedná o žádného šneka. Trochu jej trápí chlazení, které je spíše nedostatečné při vysoké zátěži a hlavně je docela hlučné. Umístění kamerky také není ideální a klávesnice, byť je to spíše osobní pocit, by si zasloužila lepší konstrukci.

8
x/10

Honor, to nejsou jen telefony, sluchátka a chytré hodinky. To jsou v případě MagicBooku také notebooky a právě jeden takový mi asi před třemi týdny přistál na stole na recenzi. Přesněji Honor MagicBook 14, poslední novinka v portfoliu firmy, která je vybavena APU od AMD s docela slušnou papírovou výbavou a dle výrobce také výbornou výdrží. Jak si notebook stál v reálném používání? To se můžete dozvědět z naší recenze Honor MagicBook 14!

Ještě před samotnou recenzí bych rád poděkoval společnosti Honor, která nám MagicBook 14 zapůjčila za účelem recenze.

Balení

Samotné balení je, alespoň v mém případě, velmi spartánské a kromě obligátního notebooku, je v balení jen nabíječka s kabelem. Ta dokáže dodávat až 65 W, a to skrze USB-C kabel, který má na obou stranách stejnou koncovku.

Že v balení nic dalšího není, včetně například návodu nebo nějakých brožurek, je pravděpodobně dáno nápisem na straně krabice „not for sale“ a je tedy možné, že se prodejní kusy budou posílat uživatelům i s nějakými těmi papírovými brožurkami.

Design a konstrukce

Použitá designová řeč je asi poznat na první pohled. Inspirace jablečnou konkurencí je jasně daná, ale to neznamená, že to je špatně. Design je velmi jednoduchý a profesionální. Žádné „herní“ nebo podobné prvky od MagicBooku 14 rozhodně neočekávejte. Vybraná zvolená kovově šedá barva působí skvěle a hodnotně, stejně jako modrý rámeček na víku a v jediném nápisu, který prezentuje i logo HONOR, opět na vrchním víku.

Víko a vnitřní část s klávesnicí jsou vyrobeny z kvalitního hliníku. Spodek notebooku je plastový, stejně jako vnitrní část víka s displejem. V otevřeném stavu má samotné šasi celkem dobrou pevnost a nevadí mu ani tolik časté braní jednou rukou. Horší je to s displejem, který nemá téměř žádné výztuhy a přestože má hliníkovou část, dokáže se celkem jednoduše zkroutit. Nicméně při běžném používání s trochou opatrnosti se displeji nic nestane.

Na spodku přístroje jsou pouze vdechy a výdechy a tři spíše než gumové, tak plastové nohy. Jedna dlouhá přes celou zadní část a dvě malé vepředu. Díky jejich tvrdosti není problém s notebookem posouvat po stole i po textilové podložce.

V pravém rohu vedle klávesnice je zapínací tlačítko, které slouží také jako čtečka otisků. Ta je rychlá a spolehlivá při každodenním používání. Jedná se samozřejmě o moderní clickpad a i podpora gest je samozřejmostí. Gesta jako přiblížení, oddálení, scrollování a také další fungují na první dobrou spolehlivě.

Na pravém boku notebooku je nabíjecí USB-C port, HDMI a USB-A 3.0. Na druhé straně je druhý USB-A konektor (oba jsou ve specifikaci USB 3.0) a 3,5 mm jack pro sluchátka a mikrofon. Jedná se tedy o čtyřpólový konektor.

Displej je zasazený do velmi tenkého rámečku, který přidává pouze 4,8 mm a jedná se tedy slovy výrobce o „FullView“ displej. Laminovaný FullHD IPS panel si ale zaslouží samostatnou kapitolu.

Rozměry a hmotnost Honor MagicBook 14 jsou 215 mm x 322 x 17 mm (15,9 mm bez gumových nožiček) a 1,38 kg. Jedná se tedy o poměrně malý notebook s dobrou hmotností pro časté přenášení.

Co se zpracování týče, asi nemám moc co bych vytkl. Možná umístění kamerky a klávesnice s minimálním zdvihem, byť jsem na ní napsal skoro celou tuto recenzi, ale to je spíš osobní pohled na věc.

Displej

Použitý IPS panel má rozlišení FullHD 1920x1080p s 60 Hz, nejedná se tedy o herní displej. Nicméně to je dáno hlavně výbavou, která hraní sice umožňuje, ovšem pouze těm méně náročným z nás. Na úhlopříčce 14 palců se jedná o dostatečné rozlišení a jednotlivé pixely se dají rozeznat až když máte obličej namáčknutý přímo v displeji. Poměr stran je klasických 16:9, což je celkem předpokládaný formát pro dané zařízení.

Pro snadnější práci má Windows připravenou funkci pro zvětšení celého UI, které je v základu nastaveno na 150%, co je na můj vkus příliš a některé nabídky a okna se nedokázaly obsahem přizpůsobit, takže obsah nebyl vidět ani při fullscreenu, typicky Steam a další programy.

Displej je schovaný za plastem s matnou povrchovou úpravou, který celkem dobře láme světlo a neodráží se tak moc zpět na uživatele, jako u lesklých variant krycího plastu. Samotný displej má minimální rámečky tenké jen 4,8 mm a vypadá tak velmi efektně, proto jej v Honoru nazývají „FullView Display“.

Rozsah jasu je dostatečný i pro práci venku, což je pro notebook celkem důležitá vlastnost a stejně i opačná strana posuvníku jasu potěší. Nejnižší jas je opravdu minimální, že je stěží vidět obsah a i brouzdání nebo sledování filmu v absolutní tmě není problém. Nicméně pozorovací úhly nejsou zrovna z nejlepších a na notebook přece jen ne vždy koukáte úplně zpříma.

Někoho může mrzet to, že se nejedná o dotykový displej. Spoustu uživatelů bude ale mrzet konstrukční nedokonalost v tom, že nelze notebook otevřít jednou rukou, aniž by se celý nepřeklápěl.

Celkově tedy můžu displej pochválit, naplnil všechny předpoklady pro dobré zobrazovadlo.

Klávesnice

Klávesnice je notebooková s extrémně nízkým zdvihem kláves, téměř jako by byly klávesy dotykové. Pro mě, coby poměrně velkého příznivce mechanických klávesnic, je psaní na něčem takovém utrpení a spolu s tenkým plastem a povrchem tvořeným jen barvou a minimální odezvou a vlastně žádným zdvihem, je právě klávesnice tím, co mě od jakéhokoliv notebooku nebo notebooku odrazuje. Ale osobní vjemy stranou. Pro ty z vás, kdo mají takové klávesnice v oblibě, není zase tak špatná. Je tichá, jednotlivé klávesy registrují všechny příkazy a rozložení je něco na pomezí 60% a 75% layoutu. Navigační a funkční klávesy PgDn, PgUp, Home, End atd. klávesnice nemá, ale má kompletní řadu F kláves a také šipky. Ty jsou namačkány do rozměrů alfabetických kláves s rozměrem 1U. Za mě sice špatně použitelné, ale lépe, než kdyby je notebook neměl vůbec.


Jednou ze zajímavostí klávesnice je také „pop-up“ kamerka pro video hovory nebo focení selfies (i když bych to vzhledem k nekvalitě zrovna nedoporučoval). Ta se nachází na místě klávesy F7 a celá funkční řada je tak od F7 posunuta o jednu klávesu. Ne, že by tuhle řadu kláves člověk nějak extra využíval, ale raději bych viděl kamerku na jiném místě. Například nahoře nad displejem, protože takhle vám bude šéf při video hovoru koukat maximálně do nosu.

Klávesnice je také podsvícená a má tři stupně podsvícení: vůbec, málo a trochu. Pokud není úplná tma, není podsvícení skoro vůbec vidět. Ale alespoň je podsvit jednotlivých kláves jednolitý i sekundární znaky nebo funkce jsou prosvíceny dobře. Normálně je funkce vypnutá a uživatel si ji může zapnout pouze manuálně klávesou F3. Trochu zvláštně pak působí nepodsvícená klávesa F7, pod kterou je kamerka. Ale to je jen drobnost.

Pod klávesnicí je velký clickpad, který by měl být keramický. Jeho povrch má velmi jednou strukturu a prst po něm klouže dobře a i při jemnější práci se jedná o dobrého společníka, pokud není po ruce myš.

Vlastně mi jedna klávesa chyběla, a to s funkcí vypnutí touchpadu. Po připojení myši byl touchpad stále aktivní a občas jsem se nevyhnul nechtěnému pohybu nebo kliknutí. Ale není samozřejmě problém nastavit si v nastavení touchpadu možnost, aby se touchpad deaktivoval připojením myši.

Hardware

Výbava Honor MagicBook 14 vlastně není až tak špatná, byť vzhledem k nástupu novější architektury ZEN 2 u AMD a drobných skoků u Intelu, není situace s použitým APU Ryzen 3500U úplně nejlepší. Jedná se o architekturu ZEN+ (Picasso), která se datuje na konec roku 2018, byť použitý Ryzen 3500U je asi rok starý a je tedy vyrobený starším 12 nm výrobním procesem.

APU disponuje 4 jádry a 8 vlákny, podporuje tedy SMT. Jeho základní takt je nastavený na 2,1 Ghz a Boost až na 3,7 Ghz. Grafický čip je opět z „domácí“ dílny AMD, Vega 8 s celkově 8 jednotkami CU (Compute Unit) s taktem jádra až 1200 Mhz.

TDP je nastaveno ve výchozím nastavení na 15 W, a to pro kombinovanou spotřebu CPU i GPU. Pokud by tedy jedna komponenta nedosahovala maximálního limitu, může se druhá trochu víc „rozšoupnout“ a v praxi se mi tato hodnota nikdy nepodařila přesáhnout, alespoň podle měření v AIDA64 a HWMonitoru.

Dalším hardwarem, kterým Honor MagicBook 14 disponuje, je operační paměť s 8 GB DDR4 , která je zapojená dokonce v DualChannelu (pro mě nečekané, ale velmi vítané) s taktem 2400 Mhz. 16 GB operační paměti by jistě přišlo celkem vhod, notebook by je využil a s přihlédnutím k tomu, že uživatelsky není možnost je přidat, jde oněch 8 GB konečných.

Honor MagicBook 14 má k dispozici 256 GB úložiště, a to prostřednictvím NVMe SSD disku, který je připojený přes PCIe 3.0 sběrnici. Jedná se o OEM díl od Samsungu, který se běžně nedá zakoupit (SAMSUNG MZVLB256HAHQ-00000).

Kapacita integrované baterie by měla být 55,8 Wh a pasáž o výdrži bude následovat a předesílám, že výdrž na jedno nabití opravdu není špatná.

To je z podstatných hardwarových součástek asi všechno a zbývá jen vypsat konektory, kterými jsou 2x USB-A (nalevo ve verzi 3.0 a napravo 2.0), 1xUSB-C, 1xHDMI a 3,5 mm jack. Integrovaná kamerka s rozlišením 1280 x 720 je schována na místě, kde by jinak sídlila klávesa F7, čtečka otisků je v zapínacím tlačítku.

Chlazení, výkon a teploty při zátěži

Jak by se dalo předpokládat, limitou v aplikacích náročných na výkon, budou limitou teploty, resp. chlazení. Použité APU AMD Ryzen 3500U je low power řešení, od kterého se opravdu nečeká, že by jej uživatel mučil renderováním v Blenderu nebo editováním 8K videa z RED kamery. Nicméně nějaké ty základní testy jsem samozřejmě provedl, a to v podání Stability Test v AIDA 64, Cinebench 20 a Heaven Benchmark. Všechny testy byly prováděny za použití všech v té době poslední verzi ovladačů pro APU AMD Radeon Adrenalin 2020 20.2.2. a za použití operačního systému Windows 10 Home v sestavení 1909.

Při zatížení v testu stability AIDA 64 na odhadem 20 minut, se takt všech jader držel statečně kolem 3 Ghz, kde lehce osciloval. Zpočátku testu se takt pohyboval spíše kolem 3,2 Ghz. Dosažená teplota 80°C není z nejhorších, byť hlučnost nebyla nejnižší. V kombinované zátěži s AIDA64 Stress testem a Heaven Benchrmarkem se procesor usadil na relativně nízkých taktech kolem 2200-2400 Mhz a dal se spíše prostor grafické části. Spotřeba se vyšplhala nejvíce asi na necelých 13 W.

Při zátěži v GTA V nebo Metro 2033 (původní verze, ne Redux), se ale teploty vyšplhaly na poměrně vysokých 86°C a při zkoušce v Blenderu (BMW demo) dokonce na 95°C.

Ještě pár slov k chlazení. Jak vidno, notebook má trochu problémy udržet teplotu nízko, a to bohužel neplatí pouze pro zátěž, kde jsou vyšší teploty očekávané. Doufal jsem, že si chlazení poradí s minimální spotřebou na ploše nebo při psaní recenze, kterou jsem nakonec celou napsal na notebooku tak, aby nedocházelo k zapínání větráku. Bohužel se větrák zapíná i na ploše a je relativně hlasitý. A ani tehdy, když se větrák točí, se procesor nechladí zrovna ukázkově. Pouze spuštěný prohlížeč, kde na pozadí hrající YouTube nebo MixCloud a webový editor, kde jsem psal recenzi, měl procesor běžně i přes 50°C a nebylo výjimečné, že se dostal i hodně přes 65°C. Možná je to běžné u notebooků, nemám s těmihle placatými zástupci přenosných počítačů tolik zkušeností, ale zdá se mi to docela hodně s přihlédnutím ke hluku a tomu, že procesor se většinou nevyšplhal přes 3 W a spotřeba se pohybovala spíše kolem 2 W. Opět, údaje jsou z programu HWMonitor.
Nedej bože například při práci stahovat nějakou hru, to je notebook slyšet i na několik metrů. Naštěstí se jedná spíše o šum, než vysoký a tím nepříjemnější tón, ale i pár hodin práce bez sluchátek je nepříjemných. Nasávaný vzduch se vyfukuje malou škvírou mezi tělem a displejem, přesně v kloubu, takže nemá zrovna moc volného prostoru.

Z mého pohledu by to chtěl na chlazení, křivce ventilátoru i hlučnosti trochu zapracovat. Firemní Dell s obdobně výkonnou i5-8250U je na tom o poznání lépe hlavně na ploše. Byť při zátěži asi prohrává.

Bechmarky a hry

Honor MagicBook 14 není zrovna herní notebook (už proto, že je netbook nebo ultrabook), ale APU AMD 3500U má přece jen poměrně výkonný integrovaný grafický čip Vega 8, který přece jen k nějakým těm hratelným fps pomůže. Ale nejprve zástupci syntetických benchmarků.
Jako první nastupuje Cinebench R20, kde 1430 body v multicore testu dokazuje, že se nejedná o úplný lowend a výkonově je na tom podobně, jako starší Haswell nebo Broadwellové Intely. Singlecore test odhalí sice vyšší jedno jádrový výkon, než zmiňované starší Intely, ale na nové v podobě architektury Skylake ještě tohle APU nemá. Což ale neznamená, že je jedno jádrový výkon špatný. Hravě se v praxi vyrovná s konkurencí a pro použití v notebooku, jakým Honor MagicBook 14 je, se jedná o solidní dávku výkonu, který bude stačit na jakoukoliv práci a většinu her, které bude po notebooku uživatel požadovat.

Ostatní benchmarky nebo stress testy typu Heaven Benchmark, AIDA64 Stress test, 7-Zip, ATTO disk benchmark a Blender (BMW) jsou níže. Jen pro srovnání s desktopem, můj již starší Ryzen 1600x@4000 Mhz a 16 GB 3200Mhz RAM, vyrenderuje BMW za zhruba 5:30 min.

Hraní her není asi úplně priorita, ale přesto jsem nainstaloval GTA V, původní Metro 2033, Need for Speed: Most Wanted (2012) a Apex Legends. Většina ze zmiňovaných her neměla problém dosáhnout na 30 fps i při FullHD rozlišení na nejnižší detaily, což tedy pro mě není dostačující, ale vzhledem k určení notebooku to není špatné. Po přepnutí na 720p není problém hrát například Metro 2033 na nějakých 50 fps, byť s několika dropy kolem 30 snímků. Apex Legends nakonec neběžel tak špatně, nicméně vzhledem k velké kompetitivnosti hry, velikosti displeje a úplně nejnižším možným nastavením detailů, bych se do online hraní moc nepouštěl. Mimochodem, kdyby chtěl někdo Apex zahrát, ozvěte se 🙂

Tudíž pro singleplayer je Honor MagicBook 14 fajn, ale cokoliv online typu PUBG, Fortnite nebo Apex Legends určitě ne. I když to asi stěží bude překvapením.

A pár screenshotů na konec:

Zvuk a kamera

Honor MagicBook 14 je vybavený dvěma reproduktory, které mají výdech na spodní straně. Míří tedy do podložky, což popravdě není zrovna nejlepší umístění. Resp. se jedná o to nejhorší možné. A podle toho bohužel i notebook zní. Určitě neočekávejte, že by zvuk dokázal ozvučit i malou místnost, Maximální hlasitost se sice tváří, jako celkem vysoká a repráčky se i snaží, ale hitparáda to není. Na druhou stranu je jim relativně dobře rozumět a pro sledování filmu v posteli je to ucházející. Nicméně bych jak při práci, tak při zábavě doporučoval sluchátka.
Zvuk do sluchátek je na druhé straně fajn a to jak v drátovém provedení, tak bezdrátovém. Všechna sluchátka fungovala na první dobrou. Hlasitost je poměrně dost vysoká a ani náročnější sluchátka v podání Audio-Technica M50xBT nestrádala.

Pro sluchátkový i hlasitý zvukový výstup je připravena aplikace Dolby Atmos, která dokáže přece jen vymáčknout trochu lepší zvuk a dokáže dynamicky přepínat profily pro jednotlivé zvukové zdroje, jako je film, hudba nebo hra.

Integrovaná kamerka je dobře ukrytá před zraky všech, kdo by jí hledali. Není totiž ani v rámečku nad displejem ani pod ním, ale je místo klávesy F7. Jejím zmáčknutím se vyklopí a může snímat obraz. Nicméně vzhledem k umístění, nejsou video hovory, poslední dobou z nějakého neznámého virového důvodu tolik populární, příliš příjemné pro protistranu, jelikož vám kouká většinu času do dutiny nosní. Pro lepší obraz vašeho obličeje a nejen nosu zespodu, je třeba hlavu trochu nepohodlně předklonit nebo si sednout nejlépe do úrovně klávesnice. Rozlišení 1280 x 720 pixelů také není žádné terno a připravte si nasvícení, protože bez lampičky vedle notebooku toho v kameře není moc vidět.

Systém

Honor MagicBook 14 je pro uživatele vybavený systémem od redmondského obra a to Windows 10 Home. Hned po vybalení na mě vyběhlo samozřejmě několik aktualizací, které jako obvykle zabraly nezanedbatelnou chvíli pro instalaci. Tím se systém updatoval na poslední veřejně dostupnou verzi 1909, build 18363.836, se kterou jsem notebook používal po celou dobu testování.

V některých recenzích jsem četl, že měli recenzenti různé problémy se stabilitou i výkonem, zasekáváním a podobnými nepříjemnostmi. Naštěstí se v mých rukách nestalo nic, co by se vlastně dalo hodnotit špatně. MagicBook 14 se choval přesně dle očekávání, bez restartů, bez zasekávání, bez padání aplikací, programů i her. Opravdu vše běželo skvěle a ani při náročnější práci nebo hraní nebyl zbytek systému pomalý, všechny programy se načítaly skoro stejně rychle, jako na desktopu a celkově jsem byl při používání opravdu spokojený.

V pravém rohu systémové lišty si lze všimnout ikony s písmenem „M“, které označuje spuštěný program PC Manager. To je kromě Dolby Atmos jediný předinstalovaný program ze strany Honor, za což jim skutečně díky, protože už i Microsoft přidává nějakou dobu různé hry a nechtěné programy (Candy Crush a další). Skrze PC Manager se uživatel může dozvědět o tom, zda jsou nové ovladače pro nějakou část hardwaru nebo zda hardware funguje tak, jak má. Skrze PC Manager se dá také připojit k vašemu telefonu. Což ale platí pouze tehdy, pokud jej máte od Honoru nebo Huawei a jen pokud máte novější verzi nadstavby. Připravil jsem speciální kapitolu jen pro Honor Magic-Link 2.0, kde si můžete přečíst, co vlastně umí.

Jediné další ovladače, které jsem instaloval, byly AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.4.2., které jsem updatoval až ke konci testování na poslední verzi 20.5.1.

Stejně dobře systém fungoval při uspávání, buzení, zapínání i vypínání. Notebook se neprobouzí sám od sebe uprostřed noci ani se neděly žádné další lotroviny.

Takže při používání v praxi jsem nezaznamenal jediný problém a vše fungovalo za jedna a nemůžu jak na Windows 10 Home a Honor MagicBook 14 v tomto ohledu říct křivého slova.

Baterie a výdrž

Výdrž je rozhodně velkou devizou Honor MagicBooku 14, který má v těle 55,8 Wh baterii (je zvláštní, že větší model s 15,6 palcovým displejem má baterii menší). Pro práci i brouzdání po internetu vám baterie dokáže zajistit výdrž nějakých šest až sedm hodin, pokud se v systému nastaví nižší výkonový profil a jas na 50% nebo 75%, což není špatné.
Při psaní této recenze se zapnutými asi 10 programy, testováním různých funkcí i spuštění několika benchmarků s nastaveným 100% jasem displeje jsem se dostal na úbytek 30% za hodinu, a to jsem tedy notebook rozhodně nešetřil, takže za mě solidní výdrž, na kterou se dá spolehnout a při nastavení nižšího jasu i výkonu se dá dostat na opravdu zajímavá čísla.

Nabíjení notebooku probíhá přes USB-C konektor a přibalenou 65 W nabíječku, která vypadá jako nafouknutá nabíječka od telefonu. Nabíjení z „nuly na sto“ bylo poměrně rychlé, odhadem hodinu a tři čtvrtě.

Speciální kapitola: HONOR Magic-Link 2.0

Vše, co Honor MagicBook 14 nabízí, je kombinací běžných komponent a běžných funkcí. Nicméně pokud jste vlastníky novějšího telefonu značky Honor nebo Huawei s nadstavbou EMUI 9.1 nebo Magic UI 2.1, Honor nabízí možnost se skrze program Honor Magic-Link 2.0 (který se trochu skrývá před zraky uživatele v programu PC Manager) připojit bezdrátově k telefonu a sdílet tak obrazovku a zálohovat videa a fotografie z připojeného zařízení.

 

Připojení je jednoduché a protože jsem ten, který na tutorialy a návody kouká až posléze, chvíli mi trvalo, než jsem přišel na fajn vychytávku v podobě NFC samolepky přímo na těle notebooku, vedle samolepky AMD. Stačí telefon položit na značku, potvrdit připojení na notebooku a už můžete zálohovat.

Připojení je zprostředkováno (naštěstí) přes Wi-Fi, takže přenosová rychlost je skvělá s minimální odezvou.

Co mě ale na programu docela mrzí, že se nedají zálohovat jiné soubory, než fotky a videa a to ještě ne ze všech složek. Program mi nabídl několik složek s fotkami a obrázky, ale tu důležitou, kde mám upravené fotky ze Snapseedu, a že jich tam pár set je, jsem nedohledal k záloze. To samé platí pro další funkce, jako je nahrávání obrazovky nebo celkově nějaká smysluplná práce, sdílení zvuků, hovorů a další

Zvláštností celé aplikace je možnost přehrávání hudby v telefonu, ale nahlas (nebo do sluchátek) bude hrát notebook. Ale poměrně velkou vadou na kráse je to, že byť má notebook samozřejmě kameru, mikrofon i reproduktory a dokáže přehrávat hudbu z telefonu, nedokáže telefonovat. Přijatý hovor se musí provést normálně na telefonu.

Takže myšlenka skvělá, ale je potřeba to dotáhnout do konce, přidat například možnost přidávat a stahovat libovolné soubory a uskutečňovat hovory.

Závěr recenze Honor MagicBook 14

Dlouho jsem nepsal nějakou náročnější recenzi a testování notebooku k těm náročným rozhodně patří. Aspektů, které by se měly ohodnotit je velká spousta a ne vždy se dá vše obsáhnout. Nicméně jsem se snažil, abych vypsal vše podstatné a pokud by snad nějaké informace chyběly, omlouvám se, testování a sepisování bylo pro mě celkem náročné.

A jak si tedy Honor MagicBook 14 celé tři 3 týdny testování stál při používání a mučení hrami, funkcemi, benchmarky a prací? Inu nějaké ty připomínky bych přece jen měl.
Ale nejprve klady, protože těch je rozhodně více. První bude určitě design, který je sice trochu reminiscencí jednoho ovocného výrobku, ale je kvalitní, jednoduchý a řekl bych až profesionální. Dalším bodem je skvělý displej, zpracování, touchpad a také dostatečný výkon pro jakoukoliv z běžných prací a i to hraní her není úplně zapovězeno. AMD Ryzen 3500U s Vega 8 je slušná kombinace pro kohokoliv, kdo nechce laciné Atomy, Pentia nebo lowendové dvou jádrové procesory.
Výdrž na jedno nabití je skvělá a pokud hledáte notebook, který vám vydrží skoro celou pracovní dobu, je Honor MagicBook 14 dobrým kandidátem.

Ze záporů je to pro mě zcela jistě hlučnost a chlazení, které by si zasloužilo nějakou revizi, možnost nastavení větráku a úplně nejlepší by bylo pasivní chlazení při nečinnosti. Přece jen 1-2 W snad nepotřebuje aktivně a celkem hlučně chladit. Pasivní mód funguje opravdu jen tehdy, když na notebooku nic neběží a je na ploše a není připojený k síti. Ale stačí si jen spustit například prohlížeč a větrák už se nezastaví.
K negativům rozhodně patří i špatně umístěná kamera pro video hovory, u které vám obecenstvo bude zkoumat nosní dutinu.

No a pak tu máme cenu. Za predikovaných 16 000 korun to není nejhorší. Možná nedostanete nejnovější a nejvýkonnější HW, ale skvěle vypadající a dobře zpracovaný ultrabook s hodně slušným displejem a skvělou výdrží. Takže byť by se našlo několik podstatnějších mínusů, nakonec to v závěru má Honor MagicBook 14 vlastně docela dobré.

Ještě jednou díky zastoupení značky Honor za zapůjčení Honor MagicBook 14 na recenzi a pokud byste zatoužili si tuhle placatou věc koupit, zamiřte na stránky Honoru!