Předevčírem jsme přinesli informace, že čínská firma Visionox ohlásila průlom v technologii integrace fotoaparátu přímo pod displej telefonu. Tento prvek je současným svatým grálem mnoha značek a o jeho proveditelnou verzi se snaží už nějaký ten pátek. V minulosti jsme měli možnost vidět prototypy od OPPO nebo Xiaomi, ale tvůrcům se zatím ještě nepodařilo vychytat všechny mouchy. To šéfové Visionox tvrdí něco jiného a podle jejich slov je jejich technologie už připravena k masové produkci. A jako první by z tohoto vývoje u Visionox mohl těžit Huawei.

Dnes se totiž některé zasvěcené zdroje z Číny vyjádřily ve smyslu, že se Huawei pokouší získat exkluzivitu na tuto technologii od Visionox. Tedy minimálně dočasnou exkluzivitu, protože se firma asi nebude chtít uvázat k nějakému dlouhodobému závazku. A podle dostupných informací Huawei plánuje tuto technologii poprvé nasadit u modelu z řady Honor Magic. Vydali se tedy bezpečnou cestou a novinku raději otestují pomocí telefonu od dceřiné značky ? V rámci objektivity musím zmínit i to, že podle některých médií o tom v Huawei nic netuší a jde tak čistě o spekulativní novinářskou kachnu.

A ono to možná s revolučním průlomem Visionoxu nebude tak horké celkově. Čínský portál Sohu.com totiž ve svém článku s výroky firmy polemizuje a tvrdí, že vše ještě není zdaleka připraveno k masovému nasazení. Olej do ohně přilili i vysocí představitelé konkurence z OPPO a Meizu, kteří otevřeně zapochybovali o příchodu telefonů s integrovaným fotoaparátem v displeje během letošního roku. Takže se asi vyplatí přehnaný optimismus mírnit a raději být v nadějích střízlivější.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.