Společnost Samsung naskočila do segmentu skládacích telefonů loni. Tehdy vydali společně s řadou Galaxy Note 10 svůj první skládací telefon Galaxy Fold. Pravda je ta, že první Fold měl hromadu „dětských neduhů“ a jeho vypuštění na trh se neustále odkládalo. Ostatně společnost Samsung v tomhle nebyla sama, protože podobné problémy měli i v Huawei u jejich prvního skládacího telefonu. V únoru/februári letošního roku přišel na svět další skládací Samsung Galaxy Z Flip. A to už byl poměrně úspěch. Véčkový design a procesor Snapdragon 855 byly docela slušným lákadlem pro koupi. Dokonce ani cena není nijak zvlášť přemrštěná. A další skládací model by měl dorazit ještě letos a bude jím Samsung Galaxy Fold 2.

O tomto skládacím telefonu se už nějakou dobu mluví a na síť prosakují informace, kterým se určitě věřit dá, ale najdou se i ty, které jsou za nějaký čas dementovány. A dnes si jednu z nich vyvrátíme. Původně totiž tipaři tvrdili, že model Samsung Galaxy Fold 2 dostane podporu stylusu S-Pen. Tuto informaci ovšem dneska vyvrací jihokorejské stránky The Elec. Důvodem je prý technické omezení skládacího displeje. Na pokrytí obrazovky by totiž mělo být použito ultra tenké sklo UTG s tloušťkou 0,03 mm. Telefony Samsung, které stylus podporují, mají sklo tlusté 0,4 mm až 1,2 mm. Díky tomu jsou odolnější pro používání pera.

Výrobce sice zkoumal, zda by bylo možno navýšit tloušťku UTG skla pro využití stylusu, ale výsledek je ten, že UTG sklo je prostě pro stylus nevhodné. Respektive nevhodné pro stávající technologii, kterou jsou stylusy vybaveny. Z tohot tedy jednoznačně plyne, že podpora S-Pen u Fold 2 se konat nebude. Snad někdy v budoucnu se ale takového skládacího stroje dočkáme. A když už mluvíme o čekání, dodejme, že Galaxy Fold 2 by měl být vydán společně s řadou Galaxy Note 20, a to 5. srpna/augusta.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.