Skoro jako by na e-shopu Gearbest četli naše články a okamžitě reagovali. Včera večer jsme publikovali zprávu o oficiálním představení nového Wi-Fi 6 routeru Redmi Router AX5 a v článku jsme zmínili i nejistou globální dostupnost. Jako na zavolanou přispěchali experti právě z Gearbestu a obratem nabídli předprodejové akce právě na tento nový kousek. Tomu se říká blesková reakce. Samozřejmě je k mání za o něco vyšší cenu, ale čínskou cenu přece jen nikdo u globálního přeprodejce nečeká.

Jak již bylo zmíněno, tak Redmi Router AX5 patří do nové generace zařízení podporující nový standard Wi-Fi 6 (aneb 802.11ax). Ten přináší kromě lepších rychlostí a latence i spoustu dalších výhod. Router je vybaven 5-jádrovým čipem Qualcomm IPQ6000 (4x CPU, 1x NPU jádro), 128 MB ROM a 256 MB RAM. Se čtyřmi nezávislými zesilovači a čtyřmi externími anténami se nezalekne ani pokrytí velkého prostoru. Samozřejmostí je pak podpora obou pásem (2.4 GHz a 5 GHz), stejně jako moderní technologie OFDMA nebo mesh networkingu. Router má tři gigabitové LAN porty a je plně optimalizován pro využití na platformě Xiaomi Smart Home.

Bílá verze Redmi Router AX5 je v předprodejích na Gearbestu k dostání jen za 55.99 dolarů s předpokládanou dostupností produktu zhruba za 14 dnů. Takže pokud hledáte cestu k modernímu vylepšení (nejen) domácí Wi-Fi sítě, tak s tímto routerem nešlápnete vedle.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.