Společnosti HMD Global se úspěšně podařilo oživit legendární značku telefonů Nokia. Bylo vydáno mnoho modelů základní a střední třídy a dokonce i několik „hloupých“ telefonů. Co jim v portfoliu ale zatím chybí je skutečná vlajková loď. Všichni fanoušci doufají, že by se to letos mohlo změnit příchodem modelu Nokia 9.3 PureView.

Původně se očekávalo, že HMD Global představí vlajkovou loď společně s přístroji Nokia 7.3 a Nokia 6.3 ve třetím kvartálu letošního roku. Ovšem podle stránek Nokia Power User jsou sice práce na Nokia 9.3 Pureview a dalších telefonech v plném proudu, ale stále běžící pandemie koronaviru donutila výrobce posunout termín představení. Uvedení je tak posunuto na čtvrtý kvartál 2020, konkrétní termín zatím není upřesněn. Vše se prý bude odvíjet podle toho jak bude a nebo nebude pandemie postupovat.

Jestliže bude model PureView patřit mezi vlajkové stroje, Nokia 7.3 by měl být cenově dostupným telefonem s podporou 5G sítí. Měl by jej pohánět procesor Snapdragon 765G, případně čipset MediaTek Dimensity. Nokia 6.3 by měla stát tak nějak uprostřed mezi výše zmíněnými telefony. Očekává se, že bude osazena procesorem Snapdragon 670 nebo 675. Některé zvěsti ale uvádějí použití čipsetu Snapdragon 730. Zadní fotoaparát by měly tvořit čtyři snímače s optikou Zeiss. Vzhledem k posunutí termínu představení je pravděpodobné, že bližší info o všech třech telefonech k nám doputuje až v příštích měsících.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.