Asi mezi našimi pravidelnými čtenáři není ten, který by nezaregistroval, že společnost Lenovo chystá svůj první herní telefon Lenovo Legion. Podle zvěstí, které kolují na síti by to měla být naprostá bomba s netradičním designem, úplně nejvíc nejrychlejším nabíjením, pop-up kamerou a vlajkovým procesorem. A právě procesor je to, oč dnes poběží. Sice víme, že výrobci si zpravidla před vydáním telefonu tak trochu „vytahují triko“, aby upoutali, ale vždy můžeme doufat, že by to mohla být pravda.

K takovým těm informacím, o kterých bychom mohli pochybovat, ale zároveň doufat, že je to pravda patří i ta dnešní. Na čínském Weibo totiž jeden z tipařů tvrdí, že chystaný Lenovo Legion bude osazen procesorem Snapdragon 865 Plus. Pravda nebo lež? Těžko říci, protože podle různých fám a zvěstí je skutečně tento čipset v přípravách. A navíc by údajně měl být vydán ještě letos. Na druhou stranu jsou zde i protichůdné informace o tom, že Qualcomm vůbec o takovém procesoru neuvažuje, natož aby jej ještě letos vypustil na trh. Tak jak to tedy bude?

Tipař také tvrdí, že herní Lenovo bude představen letos v létě, a to s nejvyšší pravděpodobností v červenci/júli. A rovnou i shrnul parametry Legionu. Obnovovací frekvence displeje by měla být 90 Hz. Přístroj by měl být vybaven dvěma reproduktory, lineárním motorem, dvěma porty USB-C a několika senzory pro regulaci zahřívání. Zároveň píše o super rychlém nabíjení s výkonem 90 W. K tomu připomeňme, že zatím nejrychlejší 65 W nabíjení má jeden z telefonů Oppo. Z avizovaných parametrů tohoto telefonu ještě můžeme připomenout zadní fotoaparát, jehož primární senzor by měl mít 64 Mpix a sekundární snímač by měl dostat 16 MPix. Baterie by měla mít kapacitu zhruba 5000 mAh a telefon by měl mít i speciální herní nadstavbu Legion UI.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.