Čínský Huawei by měl do konce měsíce pustit na trh nový model a vylepšit svojí stávající nabídku telefonů střední třídy. Dotyčným je model Huawei Enjoy 20 Plus a představit by se měl veřejnosti už 24. června. A díky jednomu z početných dobře informovaných „leaksterů“ už máme k dispozici i ty nejdůležitější parametry tohoto telefonu. A na první pohled se až nebezpečně podobá již existujícímu modelu Enjoy Z, takže bych se vůbec nedivil, kdyby šlo o identický kousek s jiným označení pro jisté trhy.

Podle zdrojů by Huawei Enjoy 20 Plus měl disponovat displejem s 90 Hz obnovovací a 180 Hz samplovací frekvencí. Procesorem by měl být nový Mediatek Dimensity 800, takže zcela identické parametry jako zmíněné Enjoy Z. Tím ale podobnosti nekončí, protože se zmiňuje ještě trojitý fotoaparát se 48 Mpx + 8 Mpx + 2 Mpx senzory a boční čtečkou otisků prstů.  A zmiňuje se také nepříliš vysoká cena, takže další indikace ukazující k čistému přejmenování Enjoy Z.

Ten je totiž nejlevnějším 5G telefonem dostupným v Číně a jeho cena začíná už na 1699 juanech, tedy v přepočtu asi 240 dolarech. Je samozřejmě možné, že Huawei plánuje dva skoro stejné modely, protože ještě neznáme veškeré specifikace chystané novinky. Ostatně nebylo by to poprvé, kdy se velmi podobné kusy jednoho výrobce na trhu navzájem „požírají“. Ale stejně bych osobně tipoval na rebranding již existujícího modelu. Konkrétní odpovědi se ale dočkáme až za dva týdny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.