Ačkoliv se telefony řady Pixel od Google obecně pokládají za velmi povedené, tak většina veřejnosti (nás nevyjímaje) žije v domnění, že nedosahují nijak zázračných prodejních čísel. Dnes zveřejněná data za rok 2019 nás ale jednoznačně vyvádí z omylu, protože firma Google zvládla loni prodat 7.2 milionu telefonů, což je o 52 % více než v roce 2018. Což je ještě mnohem lepší výsledek než se zdá, pokud vezmeme v potaz, že se většina Pixelů prodá jen v USA, západní Evropě a v Japonsku.

A i porovnání s dalšími velkými jmény je pro Google lichotivé, protože prodejní čísla za rok 2019 jsou lepší než například u komety OnePlus. Ani jedna firma nedosahuje obřích odbytů nutných pro umístění v Top 10, ale i tak jde o velmi slušná numera. Také poměrně překvapující, protože podle prvních zpráv se Pixel 3a a Pixel 4 prodávaly hůře než starší Pixel 3. I tak evidentně ale lákadlo čistého Androidu přímo od výrobce a velmi povedených fotoaparátů hlavně po softwarové stránce na zákazníky zafungovalo.

Do budoucna se ale vývoj nových Pixelů bude muset vyrovnat s řadou problémů. Kvůli neshodám totiž už v týmu nejsou třeba Marc Levoy nebo Mario Queiroz, kteří byli z velké části zodpovědní za úspěch fotoaparátů u Pixelů. Zejména pak Levoy, který stál za zásadními bloky Pixelů, jako je Night mode, podpora HDR+ nebo samotný design. Ve vývojářském týmu Pixelů to nedávno opravdu poměrně vřelo a bude velmi zajímavé sledovat, jak se povede následující generaci telefonů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.