Jedním ze současných svatých grálů mobilního průmyslu je technologie integrace senzorů fotoaparátů přímo pod displej telefonů. To by umožnilo být telefonům konečně opravdové full-screen displeje bez jakýchkoli průstřelů, vykousnutí nebo výsuvných modulů. Většina velkých značek si na snahách o podobnou revoluci zatím vylámala zuby, ale možná už se blíží průlom. Čínská firma Visionox totiž oznámila, že už jsou displeje umožňující integraci foto-senzorů přímo pod panel připraveny.

Visionox samozřejmě patří mezi velká jména mobilního průmyslu a k jejich zákazníkům patří mimo jiných třeba i Huawei nebo Xiaomi. Podle jejich vyjádření už jsou připraveni k masové výrobě OLED panelů, které dosáhly dostatečné průhlednosti, aby zajistily správnou funkčnost senzorů fotoaparátů pod nimi. Právě problémy s nedostatečnou průhledností a zamlžováním prozatím patřily k zásadním problémům veškerého experimentování s těmito technologiemi.

Pokud je tato technologie opravdu připravena, jak Visionox tvrdí, tak bychom se prvních telefonů s fotoaparáty pod displejem mohli teoreticky dočkat ještě letos. Ostatně nedávno se podobně vyjádřili i zástupci OnePlus, kteří předpověděli první podobné modely již během druhého pololetí. To jsou jistě velmi zajímavé a nadějné vyhlídky pro mnohé fanoušky, protože designové vykousnutí / průstřely se již od dřevních počátků potýkají se značnou nevolí části zákazníků.

A Visionox možná nejsou jediní, kterým se konečně podařilo překonat problémy spojené s integrací fotoaparátů do displejů. Je pár dní zpět, konkrétně 2. června, byl zveřejněny nové patenty dvou telefonů Huawei s fotoaparátem přímo pod displejem. Vše vypadá poměrně futuristicky a telefony dokonce ani nemají žádná hardwarová tlačítka. Velmi brzy se tedy určitě dočkáme závodu o prestižní prvenství telefonu v této kategorii.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.