Minulý rok se Xiaomi povedl zásah do černého s modely Xiaomi Mi CC9, CC9e a později hlavně CC9 Pro. Ty se postupně časem dostaly i na globální trhy pod přeznačenými názvy (konkrétně Mi 9 Lite, Mi A3 a Mi Note 10) a i tam slavily podstatné úspěchy. A protože už uplynul skoro přesně rok, tak veřejnost pomalu očekává představení modelů nové generace. O Xiaomi Mi CC10 se už poprvé mluvilo před pár dny s souvislosti s fotoaparátem, ale dnes pro vás máme i obrázky s údajným vzhledem tohoto chystaného telefonu.

Na jednom z e-shopů se už totiž objevily kryty právě na tento chystaný model a vedle nich přímo i telefon samotný. Nejedná se samozřejmě o žádné oficiálně potvrzené informace, ale vše vypadá na první pohled poměrně věrohodně. Na obrázcích je k vidění telefon se zakřivenými boky s tzv. „waterfall“ displejem a absence čtečky otisků prstů napovídá použití OLED panelu. Na zadní straně je pak k vidění kruhový modul pro senzory zadního fotoaparátu, který na první pohled připomíná design OnePlus 7T.

O konkrétních parametrech Xiaomi Mi CC10 se už v minulých dnech rozepsal na sociálních sítích dobře informovaný leakster Xiaomishka. Podle něj by měl být telefon oficiálně představen v červenci a jako hlavní tahák bude mít právě foto-výbavu. Ta by měla zahrnovat 108 Mpx hlavní senzor Samsung ISOCELL Bright HM2 nebo impozantní 12x optický zoom či 120x digitální zoom. Pohánět by ho pak měl zatím neoznámený procesor Snapdragon 775G s podporou sítí 5G. Tak se budeme v červenci těšit, zda se Xiaomi opět podaří husarský kousek s vysoce nadprůměrným midrange modelem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.