Myslíte si, že rychlost nabíjení mobilních telefonů je stále nedostatečná ? Turbulentní vývoj a pokroky v této kategorii vám asi dají za pravdu, protože výrobci neustále posouvají hranice možností. Jde to samozřejmě ruku v ruce s narůstajícími kapacitami baterií, kde ještě nedávno 3000 mAh stačilo. To už dnes dávno není pravda. Stejně tak 18W se donedávna pokládalo za „rychlo-nabíjení“, ale dnes už jsou na trhu 65W technologie a dnes se na webu objevily první snímky a video 120W nabíječky od Xiaomi. Extrémní po všech stránkách.

Pro začátek je nutné zmínit, že nejde o oficiální zdroje, protože podobný model není nikde k nalezení na stránkách přímo Xiaomi po něm není ani vidu. Stejně tak na fotkách jsou produktové nálepky rozmazané a viditelně volně nalepené, což autenticitě příliš nesvědčí. Na druhou stranu informace pochází z dílny známého „leakstera“ DigitalChatStation, který se obvykle příliš nemýlí. Podle jeho informací by měla 120W nabíječka podporovat 20V/6A nabíjení, ale k mání bude samozřejmě i 20V/5A, 11V/6A a další. Kapacita však nebude využita hned, protože údajně by i první telefony měly umět „jen“ 100W.

Otázkou samozřejmě zůstává, do jaké míry jsou podobné nabíječky realisticky nutné. Zaprvé už se pak blížíme rychlostem kompletního nabití telefonu v řádu minut a to je sice hezký luxus, ale reálně jde asi o zbytečnost. Zvyšující kapacity baterií samozřejmě tuto výhodu zvýrazňují, ale pořád by se více tato technologie hodila u notebooků a větších kapacit. A zadruhé není jasné, zda se opravdu podařilo vyřešit extrémní degradaci baterií při podobných rychlostech. Protože Xiaomi se jen před pár měsíci vyjádřili, že se jim to zatím nedaří u plánovaného 100W modelu vyřešit. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.