Výkon telefonů roste skoro každým dnem a bez nějakého přehánění nosíme v kapse extrémně výkonný malý počítač se vším všudy. Který by často zahanbil i některé starší notebooky a stolní PC. Ostatně dnes už není nijak výjimečné vidět high-end modely vybavené 12 GB RAM, což je více než drtivá většina mainstreamových PC, které se „zasekly“ na 8 GB. A podle všeho bude trend navyšování čísel ještě pokračovat, protože podle posledních informací Xiaomi plánují pro nadcházející generace vlajkových lodí plných 16 GB RAM…

Informace pochází od známého „leakstera“ DigitalChatStation, který jednoznačně hovoří o chystaném novém telefonu od Xiaomi se 16 GB RAM. Podle zveřejněného obrázku by se mělo jednat o design velmi podobný Mi MIX Alpha a s největší pravděpodobností tak půjde o záhadami zahalené Mi MIX 4. Ale už více zdrojů zmiňovalo práce čínského giganta hned na dvou vlajkových modelech, takže tím druhým by se mohlo stát Xiaomi Mi 10 Pro S, kterému někteří připisují obří 7.1-palcový displej. Oba nové modely by pak měly mít AMOLED displej se 120 Hz obnovovací frekvencí a procesor Snapdragon 865.

Xiaomi nejsou prvními, kdo prolomil ledy se 16 GB RAM pro telefony, protože nedávno jsme měli možnost vidět herní model Nubia Red Magic 5G. Ten už tedy cestu prošlapal a možná tak pomalu začneme vidět i ostatní výrobce cpát do svých telefonů více operační paměti. Osobně vše spíše pokládám za hru s čísly, protože filosofie „více pruhů, více Adidas“ prostě prodává. Ale reálné benefity podobně naddimenzované RAM u telefonů jsou spíše opravdu jen marketingovým trikem.