Asi už není pro nikoho tajemstvím, že společnost Xiaomi připravuje svou letošní verzi chytrého náramku. Ví se také i to, že Xiaomi Mi Band 5 bude představen 11. června/júna, což je v podstatě už za pár dnů. A souvislosti s tím jistě nikoho nepřekvapí, že výrobce na čínském Weibo vydává teaser, které upozorňují na některé z parametrů chystaného náramku. Dneska se můžeme dozvědět, že v nabídce bude hned několik barevných variant.

Upoutávka je ve své podstatě velmi jednoduchá. Ukazuje design náramku Xiaomi Mi Band 5 s velkým OLED displejem a k tomu samozřejmě i řemínky, které budou vyvedeny v barvách černé, žluté, červené a jakési zelenošedé. Výrobce na teaser přidal i termín představení, aby byly všechny informace pěkně po kupě. Pro nás, Evropany, by jistě dobrou zprávou mohlo být i to, že náramek bude podporovat NFC. Samozřejmě ve své globální verzi.

Mezi dalšími parametry by neměl chybět vylepšený senzor SpO2 pro sledování hladiny kyslíku v krvi. Měly by přibýt i nové zdravotní funkce, jako je monitoring stresu a sledování dýchání. Velikost displeje by měla dosáhnout na 1,2 palce, což je oproti loňským 0,95 palce slušný nárůst. Kapacita baterie sice zatím není známá, ale ví se, že náramek dostane novou plug-in nabíječku. To v praxi bude znamenat, že náramek bude možno dobíjet bez nutnosti odpojení řemínku. Nebudou chybět ani sportovní režimy a také podpora hlasového asistenta Alexa. Cena by se údajně měla pohybovat kolem 26 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.