Společnost Motorola v dubnu/apríli vypustila na trh dva telefony řady Edge. Jeden z nich spadá do střední třídy a druhý má rysy vlajkových modelů. Ovšem všichni víme, že Motorola je přeborníkem ve výrobě přístrojů střední a nižší střední třídy. Takže pracují na přípravách modelů, které tomuto segmentu odpovídají. Je to konkrétně řada Motorola One Fusion. Ta bude čítat dva telefony, a to sice standardní verzi a verzi One Fusion+.

Pro informace o parametrech tentokrát nebudeme koukat na čínské stránky, ale jukneme na polské Tabletowo. Tam totiž polští kolegové představují parametry modelů Morotola One Fusion a One Fusion+. Oba telefony by měly být představeny ještě v tomto měsíci a dokonce se můžeme podívat i na odhadované ceny na polském trhu.

Motorola One Fusion+

Podle parametrů bude tento model spadat do vyšší střední třídy. IPS LCD displej by měl mít úhlopříčku 6,53 palce s rozlišením 2340×1080 pixelů. Poměr stran by měl být 19,5:9. Vypadá to, že výrobce se tentokrát uchýlil k obrazovce bez výřezů a děr a využije pop-up kameru, podobně jako u modelu Motorola One Hyper. Aspoň tak to vypadá podle renderovaných obrázků.

jako procesor by zde měl figurovat Snapdragon 730 s GPU Adreno 618. Operační paměť by měla mít 4/6 GB a interní úložiště by mělo dostat 64/128 GB s možností dalšího rozšíření. Zadní fotoaparát by měl mít čtyři snímače, přičemž jeden z nich bude Samsung GW1 s rozlišením 64 Mpix. Neměl by chybět 3,5 mm audio jack a USB-C port. Baterie by měla mít velmi slušnou kapacitu 5000 mAh. Snímač otisků bude uložen na zadním panelu. Telefon poběží na systému Android 10. Cena na polském trhu je odhadována na 1399 złotych, což je v přepočtu zhruba 8392 Kč.

Motorola One Fusion

Tento telefon má lehce nižší specifikace. Displej by měl mít úhlopříčku 6,52 palce s rozlišením 1600×720 pixelů a poměrem stran 20:9. Jako procesor by výrobce měl použít Snapdragon 710 s GPU Adreno 616. Doplnit by jej mělo 4/6 GB operační paměti a 64/128 GB vnitřní paměti. Pření kamera by měla mít 8 MPix. Zadní fotoaparát by měl dostat 48 MPix senzor Samsung ISOCELL Bright GM1 a další tři senzory s rozlišením 8 MPix, 5 mpix a 2 Mpix. Baterie by měla mít také 5000 mAh. I zde bude operačním systémem Android 10. Kolik bude v Polsku tento telefon stát není známo. Kolegové totiž zatím netuší, zda se vůbec bude na polském trhu prodávat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.