Ještě jednou se vrátíme k velké akci společnosti Oppo, na které byly uvedeny telefony řady Reno 4 a také tři verze náramků Oppo Band. Společně s nimi totiž výrobce představil i novou verzi nadstavby Color OS 7.2. Tato nová verze nadstavby je už přímo předinstalovaná v Reno telefonech. Podle prvních informací je zde vylepšená aplikace fotoaparátu, podpora AI a je tu i hromada nových funkcí. Pojďme se na ně podívat trochu podrobněji.

Super Night Video

Jak už sám název této funkce napovídá, jde o noční režim pro nahrávání videa. Výrobce tvrdí, že vyvinul speciální algoritmus pro záznam videa za velmi špatných světelných podmínek. Díky němu by se měl zvýšit celkový jas záznamu až o 74%, případně jas jednotlivého záběru až o 33%. Podobný algoritmus funguje i při focení za extrémně špatných světelných podmínek. Jak u videa, tak i u fotografií by měly být zachovány přirozené barvy.

Movie Mode pro video

Tato funkce je do určité míry podobná režimu „Vlog“, který má Xiaomi v MIUI 11 pro některé telefony. Jde v podstatě o filmový režim, který je schopný nahrávat videa s poměrem stran 21:9. Uživatelé si mohou vybrat z více než 10 filmových filtrů s předinstalovanými šablonami. Lze také upravit některé parametry, jako je například expozice a nebo rychlost závěrky.

Sada SDK pro aplikace třetích stran

Loni na vývojářské konferenci Google I/O byl představen projekt CameraX API pro aplikace třetích stran. Společnost Oppo je jednou z prvních, které se do tohoto projektu zapojila. Proto i v nadstavbě Color OS 7.2 najdeme aktualizovanou sadu SDK, která umožní aplikacím třetích stran přístup k širokoúhlé kameře a funkcím stabilizace.

Kromě výše uvedeného byla přidána i AI funkce pro úpravu starých rozmazaných fotek, AI algoritmus pro rychlejší práci s aplikacemi a také režim pro úsporu energie. Jak již bylo řečeno, telefony Reno 4 a Reno 4 Pro už mají novou verzi nadstavby nainstalovánu. Ovšem kdy by Color OS 7.2 mohly dostat i starší Oppo telefony zatím není známo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.