Společnost Oppo představila své novinkové telefony řady Reno 4. Ovšem na představovačce byly uvedeny i chytré náramky Oppo Band, a to rovnou ve třech verzích. Jde o standardní verzi, dále o verzi Oppo Band Fashion a Oppo Band EVA. Všechny modely náramků mají několik společných rysů, ale jejich ceny jsou různé.

Prvním společným, co mají všechny Oppo Band je 1,1 palcový AMOLED displej s podporou 100% barevného gamutu P3 a rozlišením 294×126 pixelů. Obrazovka je chráněna sklem s 2,5D zakřivením. Tyto fitness náramky lze spárovat s telefony přes Bluetooth 5.0 a jsou kompatibilní s operačním systémem Android 6 a vyšším a iOS 10 a vyšším. Náramky pohání čipset Apollo 3, který najdeme i v hodinkách Oppo Watch.

Mezi hlavní funkce náramků patří nepřetržitý monitoring hladiny kyslíku v krvi, monitoring tepové frekvence a monitoring spánku. Nelze zapomenout ani na 12 sportovních režimů, notifikace zpráv a volání, stopky, budík, hledání telefonu, případně i ovládání přehrávání hudby. Nechybí ani odolnost 5ATM. Verze Band Fashion má přidánu i podporu NFC pro bezkontaktní platby. Baterie má kapacitu 100 mAh a výrobce tvrdí, že by měla vydržet až 14 provozu.

V čem se tedy jednotlivé verze náramků liší? Je to design. Standardní verze je dodávána s klasickým řemínkem v barvě černé a fialové. „Módní“ verze má vyměnitelný řemínek v barvě černé a zlaté. A poslední verze EVA má také vyměnitelný řemínek, který je anatomicky tvarovaný s designem inspirovaným populárním japonským animem Neon Genesis Evangelion. Ceny jsou nastaveny následovně. Standardní verze Oppo Band přijde na 199 jüanů (zhruba 28 dolarů), Fashion verze stojí 249 jüanů (35 dolarů) a EVA verze dostala cenu 299 jüanů (42 dolarů).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.