Fanoušci už velmi brzy dostanou do spárů nové levné modely Redmi, protože se na trh už netrpělivě chystá řada Redmi 9. V té jsou každoročně ty nejdostupnější a nejlevnější modely z celé rodiny Xiaomi / Redmi a letos tomu nebude jinak. Už před pár dny jsme informovali, že by řada měla zahrnovat hned trojici modelů a měli jsme k nim dokonce i skoro kompletní specifikace. Dnes můžeme přihodit na hromádku informací i další střípek, protože máme reálné fotografie balení hlavního modelu Redmi 9, včetně nastavených cen.

A podle všeho už jsou už krabice s telefonem naskladněny a připraveny na zákazníky, takže k oficiálnímu představení možná dojde dříve, než se čekalo. Původně se tipoval termín 25. června, ale asi si Redmi ještě více pospíší. U hlavního modelu Redmi 9 by měla být k dispozici buď 3GB+32GB verze, nebo lepší 4GB+64GB varianta. Cenový rozdíl by měl být minimální, 139.99 dolarů oproti 149.99 dolarům. A telefon by pro začátek měl být k mání ve trojici barev – šedá, tmavě fialová nebo zelená.

Vzhledově by zadní strana Redmi 9, alespoň podle fotografie, měla částečně připomínat Redmi K30 s podobným kruhem kolem foto-senzorů, ale pod nimi bude čtečka otisků prstů. Parametry by měly v podstatě odpovídat dříve zveřejněným spekulacím, jen panuje nejistota ohledně použitého procesoru. Původně očekávané Helio G70 by totiž podle některých mělo nahradit výkonnější Helio G80. Ale 6.53-palcový FullHD+ LCD displej, 5000 mAh kapacita baterie nebo čtyři senzory zadního fotoaparátu (13 Mpx + 8 Mpx + 5 Mpx + 2 Mpx) by měly souhlasit. Tak uvidíme za pár dní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.