Recenzenzi benchmarku DxOMark se po opadnutí nejhorší koronavirové krize začínají pomalu dostávat do provozní teploty a tak konečně otestovali i OnePlus 8 Pro. Výsledek tohoto testu patří obecně k těm nejočekávanějším, protože alespoň na papíře měl tento telefon ty nejvyšší ambice. A vůbec poprvé se ve spojitosti s modelem OnePlus začalo mluvit o útoku opravdu na nejužší high-špičku v oblasti mobilní fotografie. A jak vše dopadlo ? Inu, revoluce se nekoná, ale OnePlus opět udělali pořádný krok vpřed.

OnePlus 8 Pro totiž dosáhl celkového hodnocení 119 bodů, což je staví zhruba na úroveň Samsungu Galaxy S20+ nebo iPhone 11 Pro Max. Tedy abychom byli přesní, tak je o bodík či dva překonává. To je velmi solidní úspěch, ale na ty nejlepší současné fotomobily to prostě nestačí. OnePlus 8 Pro se tak usadil na desáté pozici na žebříčku DxOMark a mimo jiné nepřekonal ani loňského fantoma Xiaomi Mi CC9 Pro. Od minulé generace jde o krok vpřed o pět průměrových bodů, takže lze v podstatě tvůrce pochválit, protože se razantně zlepšují každým rokem.

Čistě ve foto-testu chválili recenzenti míru detailů, nízký šum, přesnou expozici nebo rychlý a spolehlivý autofokus. Už méně se jim líbilo vyvážení bílé u některých venkovních snímků, artefakty u ultra-wide snímků nebo podexponovanost a šum u některých nočních snímků. 126 bodů v této kategorii je dobrý výsledek, který vyrovnává zmíněné největší rivaly. Na druhou 103 bodů ve video testu patří na opravdovou špičku a překonává třeba i Samsung Galaxy S20 Ultra. Tady OnePlus zapracovali na kvalitě opravdu výrazně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.