Trh s tablety už dávno není tím, čím býval a tyhle velké placky už moc nefrčí. Stále se však najdou výrobci, kteří o ně pravidelně rozšiřují svá portfolia. Mezi ně patří i společnost Huawei. Na začátku letošního roku byl vydán tablet Huawei MatePad Pro, který byl vyšperkován o podporu 5G sítí a nesmíme zapomenout ani na MatePad T8, který se v květnu/máji začal prodávat i na českém trhu. A vypadá to, že je v přípravách další tablet, který by měl dostat název Huawei MatePad C3.

Snímky a pár informací o chystaném tabletu Huawei MatePad C3 se objevily na čínském Weibo, takže se na ně podíváme i my. Na designu tabletu asi nic moc nepřekvapí, jde o starou známou klasiku. Podle informací o parametrech by mělo jít o poměrně kompaktní model s 8 palcovým LCD displejem s rozlišením 1280×800 pixelů. Tablet by měl pohánět procesor z dílen MediaTek a mělo by jít konkrétně o MT8768. Doplní jej 3 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště.

Výrobce nezapomněl ani na baterii se slušnou kapacitou 5100 mAh. Foto výbavu by měly zastupovat přední 2 Mpix kamera a 5 MPix zadní fotoaparát. Nebude prý chybět ani podpora Bluetooth 5.0. Operačním systémem by měl být Android 10 s nadstavbou EMUI 10. A jaká by mohla být cena tohoto tabletu? Tipař hlásí, že by se mohla točit kolem 1599 jüanů, což je zhruba 224 dolarů. A takováto cena je vzhledem k parametrům poněkud přemrštěná. Proto bude asi rozumné počkat si na cenu, kterou potvrdí sám výrobce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.