Trh s tablety už dávno není tím, čím býval a tyhle velké placky už moc nefrčí. Stále se však najdou výrobci, kteří o ně pravidelně rozšiřují svá portfolia. Mezi ně patří i společnost Huawei. Na začátku letošního roku byl vydán tablet Huawei MatePad Pro, který byl vyšperkován o podporu 5G sítí a nesmíme zapomenout ani na MatePad T8, který se v květnu/máji začal prodávat i na českém trhu. A vypadá to, že je v přípravách další tablet, který by měl dostat název Huawei MatePad C3.

Snímky a pár informací o chystaném tabletu Huawei MatePad C3 se objevily na čínském Weibo, takže se na ně podíváme i my. Na designu tabletu asi nic moc nepřekvapí, jde o starou známou klasiku. Podle informací o parametrech by mělo jít o poměrně kompaktní model s 8 palcovým LCD displejem s rozlišením 1280×800 pixelů. Tablet by měl pohánět procesor z dílen MediaTek a mělo by jít konkrétně o MT8768. Doplní jej 3 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště.

Výrobce nezapomněl ani na baterii se slušnou kapacitou 5100 mAh. Foto výbavu by měly zastupovat přední 2 Mpix kamera a 5 MPix zadní fotoaparát. Nebude prý chybět ani podpora Bluetooth 5.0. Operačním systémem by měl být Android 10 s nadstavbou EMUI 10. A jaká by mohla být cena tohoto tabletu? Tipař hlásí, že by se mohla točit kolem 1599 jüanů, což je zhruba 224 dolarů. A takováto cena je vzhledem k parametrům poněkud přemrštěná. Proto bude asi rozumné počkat si na cenu, kterou potvrdí sám výrobce.