Včera jsme se zmínili o tom, že už za nedlouho by mohly být představeny telefony Realme X3 a Realme X3 Pro. Mají totiž za sebou indickou certifikaci BIS a také se objevily na seznamu podporovaných zařízení Google. To, že by představovačka mohla být na spadnutí potvrdil i známý indický tipař Mukul Sharma na svém twitterovém účtu. Tam totiž sdílel hlavní specifikace standardní verze telefonů řady X3.

Podle Sharmy si Realme X3 vypůjčí většinu parametrů od již představeného modelu Realme X3 SuperZoom. Konkrétně by mělo jít o 6,6 palcový IPS LCD displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Tipař také tvrdí, že přední i zadní panel telefonu bude mít ochranu Gorilla Glass 5. Dokonce by měl být u standardní verze použit i stejný procesor, a to Snapdragon 855+. Předpokládá se, že telefon bude nabízen v několika paměťových verzích s 6 GB, 8 GB a 12 GB operační paměti. V rámci interního úložiště bychom se mohli dočkat 64 GB, 128 GB a 256 GB. Baterie by měla mít kapacitu 4200 mAh a podporu 30 W nabíjení.

Přestože se podobný postup výrobce očekával, je překvapením, že i foto výbava bude podobná jako u modelu SuperZoom. Mělo by jít o zadní fotoaparát se čtyřmi snímači. Jeden z nich by měl být z dílen Samsungu s rozlišením 64 MPix. Druhý 8 MPix senzor by měl fungovat jako širokoúhlý objektiv, třetí 12 MPix nebo 13 Mpix by měl mít 2× optický zoom. Čtvrtý snímač by měl mít 2 MPix. Přední duální kameru by měly tvořit 16 MPix a 8 MPix snímače. Představení se očekává ještě v tomto měsíci.