Doba koronavirová s sebou přinesla zvýšený zájem o nákupy roušek, respirátorů, rukavic a dalších zdravotních pomůcek. Mezi ně patří kromě bezkontaktních teploměrů i pulzní oxymetr. Jeden takový malý měřič hladiny kyslíku v krvi je nyní i v nabídce e-shopu Cafago. A protože je aktuálně v bleskovém prodeji je jeho cena nižší než obvykle.

Co vlastně takový pulzní oxymetr dovede ? Suchopárnou oficiální řečí slouží k neinvazivnímu měření saturace hemoglobinu kyslíkem v arteriální části krevního řečiště (SpO2) srdeční frekvence (PRbpm) a pulzního modulačního indexu (PMI). Jednoduše řečeno jde o malé zařízení, které je vybaveno senzorem SpO2, který po přiložení prstů změří okysličení vaší krve. Normální hodnota u zdravého jedince je 95-99%. Pokud tato hodnota nižší, může to signalizovat onemocnění.

Pulzní oxymetr by se tak mohl hodit nejen astmatikům, ale také lidem s vysokým tlakem a aktivním sportovcům. Všem těm se po určité námaze nebo aktivním cvičení může hladina kyslíku v krvi snížit. Měření by mělo být provedeno v klidu a jeho výsledky se zobrazí na LED displeji. Na displeji se kromě saturace kyslíku v krvi zobrazí i aktuální tepová frekvence. Vzhledem k tomu, že oxymetr je opravdu malý, můžete jej mít vždy po ruce, ať už při sportu nebo nějaké namáhavější činnosti. Ovládá se jedním tlačítkem a napájí jej dvě AAA baterie. Tento pulzní oxymetr je momentálně v bleskovém prodeji na e-shopu Cafago za zajímavou cenu 10,59 euro.