Telefon Motorola Edge Plus byl představen v dubnu/apríli jako vlajkový přístroj. A protože se jedná po dlouhé době o první prémiový telefon společnosti Motorola, zájem o něj byl jistě na místě. Výrobce se skutečně snažil, aby jej vybavil co nejlépe a ty, kteří holdují mobilnímu focení, by mohlo zajímat, jak Edge Plus obstál před testery platformy DxOMark.

Ovšem ještě než se mrkneme na výsledky testování, připomeňme foto výbavu Motorola Edge Plus. Zadní fotoaparát je trojitý. Primární senzor má rozlišení 108 MPix, světelnost f/1.8, OIS, PDAF a Quad Pixel. Sekundární 8 MPix snímač má ohniskovou vzdálenost odpovídající 81 mm, clonu f/2.4, PDAF, OIS a 3× optický zoom. Třetí širokoúhlý objektiv má 16 MPix, ohniskovou vzdálenost 13 mm, světelnost f/2.2 a záběr až 117 stupňů. Vedle hlavního modulu je uloženo i laserové ostření a duální LED blesk.

Celkové skóre hlavního fotoaparátu Motorola Edge Plus je 113 bodů. Za focení získal telefon 119 a za nahrávání videa 101 bodů. Tento výsledek stačil jen na 20. místo v žebříčku DxOMark. Stejný výsledek má například Honor 20 Pro nebo Samsung Galaxy S10+. Naopak horší skóre získal Google Pixel 4, Huawei Mate 20 Pro a nebo iPhone 11. Testeři uvádějí, že fotoaparát telefonu nabízí slušný výkon, ale naprosto nestačí na špičku žebříčku.

Mezi klady kamery patří solidní prokreslení detailů, poměrně nízký šum, přesná expozice a přesné vyvážení bíle. Za nedostatky testeři považují neostré rohy a hrany fotografií, nežádoucí vinětaci a výrazné artefakty. Dynamický rozsah není příliš široký a za špatného osvětlení je poměrně viditelný šum. U videa testeři ocenili přesnou expozici, dobře prokreslené detaily za většiny světelných podmínek, nízký šum a dobrý autofokus. Nedostatkem je zelený nádech videa, horší stabilizace obrazu při chůzi a ořezání stínů při nahrávání v exteriéru. Kompletní recenzi si můžete přečíst zde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.