Herní telefony jsou v poslední době poměrně populární záležitostí a mnozí výrobci mají aspoň jeden takový přístroj ve svém portfoliu. A určitě se nebudeme mýlit, když řekneme, že společnost Asus patří k průkopníkům v tomto segmentu. Před dvěma roky vydali svou první generaci herního telefonu ROG Phone a letos bychom se mohli těšit už na třetí generaci. O modelu Asus ROG Phone 3 se už nějakou dobu mluví s tím, že jeho představení by mohlo proběhnout na konci třetího čtvrtletí letošního roku. Ovšem podle toho, že telefon už má za sebou testy Geekbench by to klidně mohlo být i dřív.

Podle prvotních informací by měl být Asus ROG Phone 3 vlajkovým telefonem s procesorem Snapdragon 865. To by mohl potvrdit i výpis Geekbench. Telefon zde figuruje s kódovým označení ASUS_I003D, což je charakteristické označení pro telefony ROG. Testy prošly už dvě verze, první s operační pamětí 8 GB a nyní druhá s 12 GB RAM. Z označení osmi jádrového procesoru Qualcomm můžeme usoudit, že jde skutečně o Snapdragon 865. K tomu ještě přidejme i operační systém Android 10, na kterém testovaný telefon běží.

Skóre testovaného ROG Phone 3 vydalo v Single-core testu na 910 bodů a ve více jádrovém testu je to 3229 bodů. Dodejme ještě, že v minulém měsíci získal ROG 3 i certifikaci Wi-Fi. Podle výpisu by měl telefon podporovat Wi-Fi 802.11ax, Wi-Fi Direct a Miracast. Tipaři odhadují, že kromě Snapdragonu 865 bychom mohli očekávat i tři verze interní paměti, a to 128 GB, 256 GB a 512 GB. RAM by mohla mít standard LPDDR5X a interní úložiště pak UFS 3.1. Neměla by chybět ani 144 Hz obnovovací frekvence displeje. Ovšem tyto parametry nejsou potvrzeny a o dalších výrobce zatím mlčí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.