Společnost Xiaomi představila v září/septembri loňského roku futuristický telefon Xiaomi Mi Mix Alpha. V rámci designu šlo o nadčasový kus s displejem, který obtáčel téměř celý telefon a díky tomu byla užitná plocha obrazovky 180,6%. V řadách fanoušků nastalo obří nadšení a už se začínali těšit, že si tento skvost koupí. Jenže po předstvovačce vydal výrobce prohlášení, že do konce roku 2019 Alpha nepůjde do sériové výroby. Poté se několikrát mluvilo o tom, že už nazrál čas na to, aby se Mi Mix Alpha konečně podíval na trh. Ale jak víme, doposud se tak nestalo.

Pak se ale objevila spekulace, že prodeje Xiaomi Mi Mix Alpha zatím nejsou spuštěny proto, že výrobce chce komerční verzi osadit procesorem Snapdragon 865. Původní verze z loňska má totiž čipset Snapdragon 855+, což v dnešní době už není vlajkový procesor. Tuto šeptandu ovšem velmi rychle vyvrátil náměstek ředitele marketingu Xiaomi, pan Xiao Zang. Na čínské Weibo vyslal krátkou a stručnou depeši, že Mi Mix Alpha nebude mít Snapdragon 865. Tato informace také už po několikáté dává tušit, že se telefon hned tak do prodeje nedostane.

Jaký tedy bude další osud Mi Mix Alpha? Bude se prodávat a nebo jej výrobce ponechá jen ve fázi konceptu? A jaká by byla cena telefonu, když loni byla odhadována částka 19999 jüanů, což je v přepočtu zhruba 2815 dolarů, případně přibližně 68000 Kč? Mnoho otázek a zatím ze strany Xiaomi žádné konkrétní odpovědi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.