Značka Redmi jako vždy boduje. Zhruba před týdnem vydala své novinkové telefony řady Redmi 10X 5G a také telefon 10X ve verzi s podporou 4G sítí. Telefony šly na čínském trhu do prodeje před dvěma dny. Ve všech třech případech výrobce použil procesory z dílen MediaTek, a to konkrétně novinkový čipset Dimensity 820 s podporou 5G a verze se 4G dostala Helio G85. Pro někoho by to sice mohl být drobný handicap, ale na čínském trhu jejich prodeje frčí jako po másle.

A to je jistě dobrý důvod pochlubit se. A Redmi se chlubí přímo na čínském Weibo, kde vydali teaser. Na něm informují fanoušky, že prodeje Redmi 10X 5G a Redmi 10X 4G během pěti minut od zahájení překročily částku 100 milionů jüanů. To je rozhodně úctyhodná částka za tak krátkou dobu. K tomu však ještě musíme dodat, že se zatím prodává jen standardní verze 10X 5G a 4G. Pro verze se začne prodávat až 6. června/júna.

Tuto popularitu a zájem potenciálních kupců telefony získaly jistě i proto, že patří k těm levnějším strojům s podporou 5G sítí a jsou vybaveny vším, co za podobné ceny můžeme očekávat od přístrojů roku 2020. Ať už je to AMOLED obrazovka, snímač otisků prstů v displeji a nebo 3,5 mm audio jack. Dále pak rychlé nabíjení a dokonce i IR senzor. Samozřejmě modely s 5G by mohly zaujmout i procesorem Dimensity 820 5G. Ten je postaven na 7nm výrobní technologii a podle výrobce je optimalizován pro vysoký výkon. A když k tomu připočteme i poměrně nízké ceny, máme tu silně konkurenční telefony.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.