Zhruba v polovině dubna byl v Číně představen zajímavý telefon střední třídy s názvem Nubia Play 5G. Název také napovídá, že jde o herní telefon. Proto zde najdeme 144 HZ obnovovací frekvenci AMOLED displeje a procesor Snapdragon 765G. Už v době vydání telefonu se dost silně pochybovalo o tom, že by se mohl podívat i mimo domovskou Čínu. Nyní se zdá, že by se mohlo blýskat na lepší časy.

Po kratším čekání bychom se i v Evropě mohli herní Nubia Play 5G dočkat. Telefon má totiž certifikaci GCF a EEC pro globální trhy, na které se však dostane s jiným obchodním názvem, a to Nubia Red Magic 5G Lite. Tuto informaci na svém twitterovém účtu sdílí poměrně známý tipař Sudhanshu. Změně obchodního názvu by se rozhodně dalo věřit a je to jen logický krok. Začátkem letošního roku byl totiž globálně představen model Nubia Red Magic 5G s procesorem Snapdragon 865. Jde tedy o vlajkový telefon, takže původní Nubia Play bude jeho odlehčenou verzí. Na globálním trhu je pro takové modely zažitý název Lite.

Se získanými certifikacemi se také pojí brzké uvedení na trh. Kdy přesně se tak stane zatím není známo. Ale my bychom se už pomalu mohli začít těšit na jeden z nejlepších herních telefonů střední třídy. Pokud bude zachována i velmi příznivá cena a nebude nějak dramaticky nadsazena, půjde skutečně o silnou konkurenci.Teď tedy zbývá jen počkat na to, až Nubia začne vypouštět oficiální informace o představení telefonu na globálním trhu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.