Fanoušci chytrých náramků Mi Band od Xiaomi už pomalu začínají vyhlížet pátou generaci, která by měla být oficiálně představena už 11. června. Tedy ta čínská verze, protože globální bude mít určitě pár týdnů  či měsíců zpoždění. Ale podle posledních zpráv by se do Evropy ještě předtím měla dostat speciální verze Xiaomi Mi Band 4 NFC. Ta byla zatím dostupná jen v Číně, ale tvůrci se nakonec (konečně!) rozhodli podporu NFC čipu rozšířit i na starý kontinent.

Vše bude mít pro začátek malý háček, protože podle všeho bude nejdříve podporována z mobilních plateb jen přímo Mastercard. Tu nahrajete do aplikace Mi Fit a získáte tím možnost placení. Ale do budoucna se počítá s rozšířením podpory na Visa, Google Pay a dokonce Paypal. To by z náramku udělalo ještě lepšího společníka, než kterým je teď.

Jako první bude Xiaomi Mi Band 4 NFC dostupný na ruském trhu od 16. června a cena byla stanovena v přepočtu na zhruba 58 dolarů. To je samozřejmě výrazně více než základní verze, ale extra funkce za to rozhodně stojí. Evropská verze by pak tu ruskou měla následovat velmi záhy, takže snad čekání nebude nijak extra dlouhé. Každopádně je ale velmi nejisté, zda se už nevyplatí počkat na další generaci…

Xiaomi Mi Band 5 totiž nabídne nejen větší displej, ale i další extra funkce. K těm bude patřit měření okysličení krve, ovládání závěrky fotoaparátu telefonu nebo nové sportovní režimy. Další zdroje pak potvrzují i přítomnost NFC pro globální verzi, stejně jako podporu hlasového ovládání platformy Amazon Alexa. Otázkou zůstává u NFC čipu podpora platebních možností, takže je klidně možné, že i nová generace bude pro začátek podporovat právě jen Mastercard. Každopádně je dobře, že se ledy pohnuly a je jen na nás, kterou verzi náramku zvolíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.