Popularita jednoduchých zařízení Google Chromecast je vysoká i u nás, protože se jedná o nejjednodušší a nejlevnější metodu na zrcadlení mediálního obsahu z telefonů či tabletů. A to jako jeden z mála včetně Netflixu či HBO ve vysokém rozlišení a dalších vychytávek. Navíc vše jednoduše jen píchnete do HDMI portu a bleskově nastavíte. Ale přece jen nejde o plnohodnotný TV box, což se Google pokusí napravit novým modelem s prozatímním pracovním názvem Google Sabrina. A vydání tohoto kousku už je podle všeho na spadnutí.

Google Sabrina na první pohled vypadá jako trochu přerostlý Chromecast oválného tvaru, ale hlavní rozdíly se samozřejmě skrývají uvnitř. Nepůjde tak pouze o platformu na zrcadlení obsahu, ale opravdu kompletní TV box postavený na platformě Android TV. To zaručuje možnost instalace celé řady aplikací a hlavně absolutní kompatibilitu se všemi mediálními platformami. Dostatečný výkon má zajistit některý z moderních čipů Amlogic a bude podporováno třeba i Dolby Audio. Uživatelské rozhraní Android TV také dostane nový nátěr a při té příležitosti se šušká i o přejmenování na Google TV.

K dispozici bude i malý dálkový ovladač s jen nezbytným počtem tlačítek, ale to je spíše výhodou. Google Sabrina by samozřejmě měla podporovat i hlasové ovládání pomocí Gooogle Assistant a určitě se dočkáme i dalších příjemných překvapení. V nabídce bude ve třech barevných odstínech – černé, bílé a růžové. Zatím také nikdo netuší, kolik přesně bude podobné zařízení stát, ale dá se očekávat určitě vyšší cena než u Chromecastu. I tak půjde ale určitě o jednu z nejlepších voleb pro dovybavení televize. Tak snad už brzy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.