Od dubnového představení telefonů řady OnePlus 8 se tak nějak počítá s tím, že bude uveden i odlehčený model s názvem OnePlus Z. Mělo by jít o přístroj střední třídy s tomu odpovídající cenou. Výrobce sice zatím nepotvrdil, že na něm pracuje, ale skutečnost, že prošel testy na benchmarkové platformě svědčí v jeho prospěch.

Telefon ve výpisu Geekbench dostal kódové označení OnePlus AC2003. To nemusí znamenat, že jde skutečně o OnePlus Z, ale tipaři o tom nepochybují. Telefon prošel testy s osmi jádrovým procesorem s označením Qualcomm Lito s taktem 1,80 GHz, což je Snapdragon 765G. Doplnilo jej 12 GB operační paměti a operační systém Android 10. Skóre v Single-core testu je 612 bodů a ve více jádrovém testu pak 1955 bodů.

Pokud tedy budeme věřit Geekbench výpisu, tak pro mnohé fanoušky je použití procesoru Snapdragon jistě dobrou zprávou. Někteří tipaři totiž dříve odhadovali, že OnePlus Z dostane procesor z dílen MediaTek právě kvůli snížení finální ceny. Nyní by svůj názor mohli přehodnotit, protože se na síti objevily nové spekulace o ceně telefonu. Ta by mohla být údajně nastavena na zhruba 500 dolarů s tím, že k dispozici by mohly být dvě paměťové verze. Z dalších specifikací se mluví jen o displeji s úhlopříčkou 6,4 palce, baterii s kapacitou 4000 mAh a podporou 30 W nabíjení. Na přetřes přišel i zadní fotoaparát se třemi snímači s rozlišením 48 MPix, 16 Mpix a 12 MPix. Představení telefonu by mohlo proběhnout v průběhu příštího měsíce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.