V posledních několika měsících společnost Lenovo vysílá signály o přípravě herního telefonu Lenovo Legion. Dosavadní zvěsti vypadají zajímavě a určitě tou nej byla zpráva o velmi rychlém nabíjení. Hovořilo se dokonce o rychlém nabíjení s výkonem až 90 W. Díky tomu, by se stal chystaný herní telefon nejrychleji nabíjeným přístrojem.

Ovšem nyní se na síti objevily poněkud protichůdné informace. A to konkrétně certifikační výpis 3C. V něm Lenovo Legion figuruje pod kódovým označením L79031. Měl by mít podporu 5G sítí a ve výpisu je zmíněno i to, že bude dodáván s 45 W nabíječkou. Tak jak to tedy vlastně bude? Výrobce už nedávno reagoval na některé dotazy tipařů, kteří nevěřili tomu, že rychlé nabíjení bude mít skutečně výkon 90 W a toto nabíjení potvrdil. Existuje tedy možnost, že telefon bude v obchodním balení dodáván s 45 W nabíječkou a 90 W nabíječku pak bude nutno zakoupit samostatně. Ale zatím jde jen o dohady.

Díky některým zprávám z minulého měsíce se také zdá být potvrzeno použití procesoru Snapdragon 865 a vlastního herního systému Legion OS. Baterie by měla mít kapacitu 4000 mAh. Telefon by měl být koncipován tak, aby se s ním dalo pohodlně pracovat i ve vodorovné poloze. Tomu by měla být přizpůsobena i foto výbava. Přední pop-up kamera by měla být uložena uprostřed jedné z bočních hran. A také zadní fotoaparát by měl být uložen uprostřed zadního panelu. S hraním her souvisí i pokročilý kapalinový chladící systém, duální reproduktory a 144 Hz obnovovací frekvence displeje. Zatím ale stále není jasné, kdy bude herní Legion představen. Proslýchá se cosi o třetím kvartálu letošního roku. Ale protože už má za sebou certifikaci 3C, mohlo by to klidně být i dřív.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.